| anonim_4396 a întrebat:

HELP, HELP, HELPÎmi place de un băiat. Are 22 de ani. Încep cu începutul. Cea mai bună prietenă a mea m-a pus să-i dau cerere,ca să-l întreb ceva,pentru ea. I-am dat. După o lună,cred,mi-a acceptat. Mi-a dat mesaj,cu "de ce mi-ai dat cerere". Eu l-am lăsat în seen,pentru că uitasem,cine e,adică,după o lună.și după o zi,mi-a dat iar "să știi că nu sunt genul care se bagă in seamă cu japca,sau cum a zis el. Vreau doar să știu de ce mi-ai dat cerere". Și atunci i-am spus,pentru că mi s-a părut ok,ca tip. I-am zis că m-a pus prietena mea,și așa. el a zis că au vorbit,etc. după ce am mai schimbat câteva vorbe, mi-a zis că i se par cunoscută.Mi-a zis că ne-am întâlnit o dată la liceu, acum 2 ani.Și atunci,am avut așa,un sentiment...și am început să pun lucrurile cap la cap. *Povestesc de unde credeam eu că îl cunosc, că după mi-am dat seama, că el e*. Eram mai mică cu 2 ani. De serviciu pe școală, cu un coleg cu care mă înțelegeam foarte bine. El a zis să mergem să ne uităm la ăștia, care jucau în sala de sport.Stăteam la ușa,la intrare. N-am vrut să intrăm,ca să nu zică profu' ceva. Și,colegul meu l-a văzut pe băiatul ăsta,că se tot uita la mine,și a început să facă glume,că "uite,ăsta se uită la mine,sigur te place". Și chestia asta mă făcea să râd. Pentru că nu credeam și nici nu cred că s-ar uita la mine. Și râdeam și mă uitam la el. Și băiatul ăsta,care stătea pe bancă,despre care îți zic, a început să strige "cum te cheamă" si mai știu eu ce. Nu-l băgam în seamă, pentru că sincer, nu mi-au plăcut niciodată tipii care făceau gesturi din-astea. Îmi inspirau pur și simplu faptul că fac asta la caterincă. I-am zis colegului că mă duc la baie. După vreo 5 minute,vin,și îmi zice colegul meu,că a venit la el si l-a întrebat cum mă cheamă. Și eu mă rugam să nu-i fi zis.da de fapt i-a zis????. Și dupa ce a văzut că am venit a început să strige Stefaniaa,ce faci????????‍♀️????????. Și eu tot râdeam.ok. când s-a terminat ora,am sunat de pauză,și stăteam la ușa,să deschid celor din-afară,că avem ușa din aia,gen,apeși pe un buton și se deblochează,care se deschide numai din int,în fine. După ora de sport,pleacă,eu îi deschid ușa,că l-am văzut că avea mâinile ocupate. Și a strigat iar Stefaniaa????????????‍♀️. Recunosc că mi-a rămas în minte vreo câteva zile,dar mi-a trecut repede. Revenind. L-am întrebat dacă în ziua aia era îmbrăcat în roșu,și a zis da. Eu făcusem o glumă și îl întrebasem dacă a ieșit la agățat(pentru că știu că băieții când se îmbracă în roșu ies la agățat,citisem undeva????) și face el,da. L-am întrebat dacă el era care mă striga ca disperatu' și a zis iar da. Și ce l-am mai întrebat eu acolo,ca să -mi dau seama. Și am zis că am avut un sentiment,eram ceva gen: asta e coincidență sau e plănuit de Dumnezeu?????și l-am întrebat de ce mă striga. A zis că îi plăceam,și că îi zâmbeam într-un fel,de îl faceam să se uite la mine.Și eu eram ceva gen: băăi,nu mă uitam la tine ptc îmi placeai,eu de fapt radeam de ce zicea colegul meu,si el percepuse altceva. i-am zis să-mi dea numărul lui să vorbim pe wapp. Si am început să vorbim acolo. Despre una, despre alta, am ajuns la vârstăă. a zis că are 22 de ani. eu rămăsesem ceva gen:what? L.am întrebat ce căuta și ce caută la școală. A zis că mai vine când se plictisește,că e prieten cu gardianul,de când era el la liceu, șamd. Și nu știam ce să fac. mie deja începuse să-mi placă personalitatea lui, felul cum e.mi-era greu să cred că are 22 de ani, plus că mai mult de 18 nu ii dadeam! Și eu care eram în clasa a 7 a anul trecut, mi se părea...imposibil ca el să se uite la mine si am început să fiu distanta cu el,pentru ca ma gandeam,daca vrea doar sa profite,daca vrea doar sex, si plus ca atatam mult mai copilă atunci, fata de acum. Mi-era asa. S-a intamplat acum 2 ani, asta însemnând că el avea cam 20 de ani.in a 8-a,prin martie,am avut primul iubit, am inceput o relatie cu colegul meu, cu care am fost de serviciu. Ne-a tinut cam 5 luni, pana acum 1 luna inainte sa inceapa scoala. AMI Mi-a zis ca sunt complicata,si ca va trebui sa aiba rabdare cu mine,simplastica,simpatica, si l-am intrebat daca la toate le zice ca sunt simpatice. Si a zis nu,celorlalte le zic ca sunt frumoase. Ce inseamna asta?
Eu cu baiatul ăsta vorbim de aproape o luna, de cand mi-a dat mesaj. Prietenul meu stia ca vorbesc cu alt baiat.i-am zis totul, ca vorbim si asa.eh.nu prea l-a interesat ori a vrut el sa arate ca nu e gelos si sa para,mai stiu eu cum. Băiatul asta de la scl,o sa-i zic Ami(e inventat),nu stia ca am prieten,si el nestiind era foarte apropiat de mine,adica,trimitea pupici,si mai stiu eu ce emoji.uri. dupa un timp,eu crezand ca stie, ptc i-am dat motive, i-am zis ca ies cu prietenul meu afara..si a fost un pic revoltat, ca nu i-am zis, si a inceput sa fie un picut mai distant. Daca inainte trimite cate 5 mesaje, si trimitea un mesaj o data la maxim 10 min,acum,si atunci nu mai era asa. L-am intrebat daca e suparat. A zis ca da, ptc atunci se simtea liber, cu mine. Dupa 2 sapt m-am despartit de prietenul meu. Dar nu din cauza lui Ami sau ceva. nu stau acum sa scriu si asta, ca sunt convinsa ca va plictisesc. am zis ca bine, trec eu peste si ramanem colegi. Am inceput sa ne apropiem tot mai mult.Prima data ne-am intalnit acum 1 sapt, 2, cu pretextul unei carti, ca sa-i dau o carte. A doua oara ne-am intalnit acum 2 sapt, l.am intrebat daca ne vedem atunci,si a zis ca ok,si daca vin cu el la spalatorie sa-si spele masina. Si am zis ok.(voiam doar sa-l vad,nu conta unde) recunosc ca am avut asa o temere,si reținere,adica,sa ma urc in masina lui,ma gandeam sa nu-mi faca ceva,dar doar am stat,am vorbit. Ma tachina,ma mangaia pe par,de parcă eram cățeluș și i-am zis să termine. Și am asteptat sa i vina randul,ca era aglomerat. Am mai vorbit,una alta,nimic prea important. După,m-a lăsat de unde m-a luat. Și mi-a zis: unde pleci fără să mă pupi? Și l-am pupat pe obraz,și el pe mine. A mai trecut,nu știu,o săptămână și mi-a zis că el nu mai citește cartea,că e pornistă,și mi-o dă înapoi. A venit la mine la liceu, si gardianul, nu-l lăsa să intre(au schimbat gardienii de acum 2 ani,si ăstia sunt mai exigenți) și a venit la geam,la parter. Si mi-a zis sa nu citesc cartea,ca e cu prostii. Si l-am intrebat ce il intereseaza pe el,si a zis: uite-asa,pur si simplu. Mi-a dat cartea și s-a dus la prietenul lui,cu care sta in acelasi sat, l-a adus cu masina. Si il vedeam ca zambeste, si vorbea cu el. Si cu mine zambea deci.laughing
Pe 1 oct,seara,vorbeam. Si mi-a trimis: stii ce am in cap acum? Imaginea cu tine,la geam,dandu-mi cartea????. Si eu l-am intrebat "adica?" Si a zis: nimic. Mă culc,vorbim maine. Somn usor si a zis ca-mi zice maine.
El lucreaza, gen, de la 5-6 dimi pana la 9 ziua urmatoare, adica 24 de ore si un pic,si mi-a dat mesaj cu neata,si ce-am mai vb noi,s-a facut seara. Si i-am zis: vezi ca ai ceva sa-mi zici,de aseara. Si el : nu. Adica imi placi, si de aia am zis faza cu imaginea de aseara. Nici n-am stiut cum sa reactionez, pentru ca acum 2 sapt mi-a zis: vezi ca mi-am facut prietena, doar asa ca sa stii. Si nu il intelegeam. Fata aia e cat de cat ok. Arata bine, e a 12-a, ce sa vada la mine, care sunt a 9-a

I-am scris 100 de lucruri despre mine si la un punct,scrisesem: ador imbratisatile. Si mi-a trimis ????????????????

Sunt si alte chestii,dar cine vrea sa mai vorbim imi poate da mesaj.
Maine urmeaza sa ma vad cu el. I-am cerut acordul mamei,si cu greu am convins-o pentru ca se gandeste sa nu patesc ceva,sa-mi faca ceva, sau sa faca accident. Dar pana la urma a zis ca da, si doar maine si atat. Ea nu stie ca am mai fost 1 data.

Voi ce ziceti sa fac? Se merita sa mai pun sentimente? Oare ma place? Adica,mi-a zis,dar eu nu cred ca s-ar uita la mine mai mult decat ca la o prietena. Mă gândesc că nu e doar o councidență faptul că ne-am reîntâlnit,ca să zic așa,dar nici n-am putea fi împreună,pentru că părinții n-ar fi de acord, și 2, din cauza vârstei Vreau multe raspunsuri, si poate dau si funda. SI NU MA JUDECATI! NU AM VRUT EU SA MA INDRAGOSTESC DE EL!
Ciao

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scuza-ma, prea multe balarii scrise, nu am rabdare sa citesc, asa ca, revino cand te hotarsti sa ne faci un rezumat.

| sierra1 a răspuns:

"Vreau multe raspunsuri, si poate dau si funda"

eu zic să-ți păstrezi funda, leagă-ți cosițele cu ea să fii răpitoare pentru colegii de clasă. Dacă ăla n-are creieri, măcar dă tu dovadă că ai!

| Dalmore a răspuns:

Overthinking. Atâtea detalii inutile. Eu zic s-o iei mai ușor. Ieșiți, cunoașteți-vă mai bine, vezi cum vă înțelegeți, distrați-vă. Momentan nu are rost să te legi prea tare la cap.

| Rebecca554 a răspuns:

Te rooog frumos, zi-mi ce ai făcut până la urmă? văd ca ai postat povestea asta de 3 ani aproape, eu sincer, chiar vreau continuarea? aștept