| AWonderfulDay a întrebat:

Help-me...sad DEci in clasa la mine este o fata x-( care ma enerveaza la cume. x-( adica ea nu stie decat sa se ia de toti si sa aiba fite, sa barfeasca si pe langa asta mai e si o pitika x-(. Aia nu a avut cei sapte ani de acasasad. FAta aia are in clasa decat o prietena care nici aia nu e prea draguta (dar mai suportabila decat ea oricum.). Ea in clasele mici era asa bleaga si proasta se iau toti de ea si incepea sa planga dar din clasa a 5 a e ca o piata si inima ei credd ca e caramidaa laughing. Adica nu mai are suflet de nici o culoare sad si cica baieti : " S-a facut frumoasa :X " x-(... Poate ca oi fii eu geloasa dar ma rog.winking Chestia e ca ma place si po mine un baiat (anul asta in clasa a 7 a ) si e la mine in clasa (ea [fata aia x-(] a fost cu el de 2 sau de 3 ori dar decat vreo 2 sau 3 saptamani in total ) si chestia proasta e ca si eu mai fusesem cu el o data cam 1 an si ceva si dupa am planss foarte mult dupa el. crying dar l-am iertatwinking big grin viata merge inainte!
Ca sa intelegeti mai bine : In clasa a 5a a eu sh baiatul a cela ne-am despartit si am incercat sa il fac gelos dar nu a merscrying dupa ceva timp vro6 sau7 luni s-a cb cu fata aia si se sarutau in clasa si se tineau de mana x-( deci nu mai puteam. (pe vremea aia eram cea mai buna prietena a ei laughing si am vrut sa ma aproprii mai mult sa vad cum pot sa-i despart dar nu am reusit pentru ca baiatul acela se despartise de ea pentru ca nu stiu ce facuse). Ea ea trista insa putin imi pasa parca cineva imi spunea ce va urma big grin (sa nu credeti ca nu am suflet :O ).
Bun s-au despartit eu nu mai puteam de fericire stiam ca v-a fii al meu baiatul ala big grin kiss. Dupa aia a urmat o fata cand iesem doar eu cu el afara dar nu eram impreuna, si intr-o zii s-au impacat (baiatul cu fata rea) x-(. De atunci si-a luat`o in cap a inceputsa aiba fite sh sa nu mai fie prostanaca sh chestia mai rea e ca ea voia sa fie cea mai populara din clasa (sh baiatul acela era cel mai tare din clasa cine era cu el era tare x-() dar eu nu am fost cu ela ca sa fiu taree de fapt eu sunt populara pentru ca sunt prietenoasa sh ma impac cu toti big grin sh de asta era invidioasa fata aia po mine x-(. ma rog laughing
BAiatul s-a desparti defata pentru ca fata flirta cu alt baiat in secret big grin
Asa ca baiatul a venit la mine pentru ca eu a fost cea mai buna prietena a lui sh m-a luat in brate(mie nu`mia placea da pana la urma m-am obisnuit :X)si eu il luam in brate uneori il pupam (po obraz) sh fata aia a zis ca noi suntem impreuna sh de ciudaa a pus pe cineva sa ma bata x-( crying mama ce m-am mai speriat in ziua aia pentru ca aflasem de la unii ca sunt niste baieti mari sh ca o sa iasa rau am inceput sa plang in bratele prietenei mele ca sa nu ma vada crying aia. Sh m-am dus la ea nervoasa sh i-am zis : ce ai cu mine ce naiba ti-am facut ca sa pui po cineva sa ma bata? x-( " ea" pai ti-ai luat fite sh ca esti asa... si in altfel" x-(. Eu" aaa esti geloasa ca Andrei ma i-a in brate nu?" ea" poatee dar asat nu e ceva important deci esti chiar asa cu fitele tale"... Si tot asasad dar chestia cu fietele nu e adevarata ca nu o bagam in seama pentru ca facea ca toate alea nu am vrut da` ma rog;
Asa am trecut si nu m-a batut nimeni sh m-am imprietenit cu niste copii mai marii ca sa am la cine sa apelez in cazz de...sad (prietenii lu fracsuu lu prietena mea ce mai buna laughing ) SI urmeaza sh soarele po strada meah : baiatul acela imi spune sa fiu cu el :X :X :X kiss big grin i-am spus daaa sh o vreme ne-am ascuns de ochii lumii sh mai ales de fata aia x-(. A tinut ceva timp cam 3 luni :X dupa am fost amandoi de acord sa ne despartim(nu stiu ce era in capul meu) sh pentru acele cuvinte " da ne despartim" le regret sh acum. Am planss mulltt sh baiatul acela nu stia sh a vrut sa ma faca geloasaa(da doar asa la panarama) x-( sh m-a facut sa sufarr mai mult x-((dar el nu stia pentru ca tineam tot in mine). In clasa o lua po fata aia in brate si in pauza toti ii puneau mana po sani po fund o pipaiau, faceau scheme deochiate laughing x-( o bagau in baie la baieti sh o libeau de perete. ma rog sh chestia ca ei ii placeaa x-( (c****); A urmat o excursie in care nu am mers pentru ca nu am putut sh nici nu am vrut pentru ca am stiu ce se va intampla crying asa ca le-am spus prietenilor mei sa se mai uite la cei doi (fata sh baiatul care nu erau impreuna**) sh sa`mi zica... Dupa ce a venit seara sh mi-au zis tot ce s-a intamplat m-am certat rauu de tot cu baiatul acela po mess i-am zis ca`l uracc din toata inima meaa ca e un tradator cryingcrying x-( sh mi-a spus ca toate astea sunt facute pentru a ma face po mine geloasa x-( sh i-am zica ca a mers de la prima imbratisare. El a zis ca`i paree rauu ca nu mai face ca nu a vrut sa sufar ca tine la mine dar doar ca la o prietena buna sadcrying aceste cuvintee m-au doborat x-( crying Si nu stiu ce sa fac?cryingcrying help mee crying Ce sa fac cu baiatul? Dar cu fata? crying(x-((

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Despre fata aia-ignor'o, nu o mai baga in seama, daca se mai ia de tine de acum incolo zi-i si tu, pune-o la punct.Cat despre baiatul ala, tu comporta-te cat poti de frumos cu el ca sa ii arati ca il placi enorm de mult si cand va vedea ca nu ii vor iesi relatiile cu alte fete se va intoarce mai mult ca sigur la tine. happy Bafta! :* >big grin

| curiozitatea a răspuns:

Hei
Ce cruva-i aia.[Mama ceasi bateeooo]
Poi fetei fai ceti face si ea si ignoro.Adica tu o ignori si daca se ia de tine te iei si tu. Daca pune pe cineva sa te bata. Dai drumu la un zvon cum ca ai o gasca si nu tie frica...[si chiar fa rost de una]Si fa nu stiu un zvon care sa contina ceva de mama ei. Cum ar fi ca mama ei a afalat ce face la scoala si tot asa.Sa vezi ca n-o sa mai faca de fricalaughing
Iar baiatul... Daca nu tinea la tine nu vroia sa te faca geloasa.si in acel moment cand s-a gandit sa te faca geloasa trebuia sa se gandeasca ca poate o sa suferi.Nu ca dupa aia sa zica ca ii pare rau. E cam prostut sincer. Da mrg
Deci.cu el eu zic sa iesiti afara si sa ii explici care e faza.si Comporta-te cu el asa cum se comporta fata aia.Ca probabil fizic nu-i mai frumos ca tine. POate se comporta mai pe placul lui.
Succes
Funda?

| Alice a răspuns:

Buna.
hei nu fii asa.
el inca te place.
daca aia e mai c*** nu ai ce sa-i faci. asta e.
dar tu incearca si tu sa-l faci pe el gelos.
smug
asa o sa te vrea mai mult! cat cu tipa aia pe bune las-o in pace. adica nu o mai baga in seama.
si daca tot ziceai ca are o prietena. fii tu prietena cu toti ceilalti si sa vezi ca si el va vrea atunci o sa fiti din nou impreuna.
si sti cum e cu baieti
dupa ce te desparti de unu sunt 5 dupa colt care te asteaptarolling on the floorlaughing.
deci comportate tu natural si frumos cu toti inclusiv el si pe fata aia ignor`o. sa vezi ca va da rezultate.:*
Succes!

| AWonderfulDay explică:

Aveti niste raspunsuri care ma impresioneaza total... nu stiu ce raspuns sa alegg. daca nu este al tau nu te supara...

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Noi fetele ne dam seama cand o alta fata are fite, baietii insa, nu!happy
Ma uitam la prietenul meu acum cateva zilestraight face, vorbea cu una pe care n`o suportstraight face, cred ca nu`si da seama.
Baietii de la mine din clasa la fel, sunt indragostiiti pana peste cap de una din cealalta clasaraised eyebrows pitica, urata, si plina de figuristraight face.

Stii ce?!happy Mai bine ignora`i!

| ?Name? a răspuns:

Fata.laso cu fitele.auzi ai mama si tata si profesorii, parasteo, nu esti singura pe lume, asteapta sa treaca timpul pentru ca nu poti grabii ce se va intampla.ai rabdare, NU se insoara nimeni deocamdata asa ca mai ai multi ani, mult timp, nu stiu ce relatie aveti tu si baiatul, dar fi prietenoasa cu el, pe fata NU o mai baga in seama ca am si eu o calega asa si imi vine sa o strang de gat!

| AdavonC a răspuns:

Buna! Poti sa-i spui fetei ca este o tarfa daca face asa si mai tarziu nu o sa mai mearga asa pentru ca baietii o sa stea cu ea doar ca sa i-o traga si nicio relatie de durata nu va functiona asa. Iar baiatului daca il placi spune-i ca nici lui nu i-ar fi placut ca fata de care ii place sa se poarte asa cu el si mai spune-i ca tie iti place de el si poate si-a dat seama si roaga-l sa respecte asta, iar daca nu iti place de el spune-i ca poate sa se combine cu cine vrea, cu toate parasutele, ca iti este mila de el in ce stare a ajuns si ca nu-ti mai pasa si ca a dat dovata de imaturitate ca a incercat sa te faca geloasa dar totusi incearca sa te porti frumos cu el
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! si eu am avut aceeasi problema mai de mult cand eram de varsta ta(acum st in a 8a) si am facut exact cum ma taiat cpul... chiestia e ca eu m-am schimbat mult fata de cum eram inAINTE eu zic sa iti iei 2 persoane apropiate cu tine si sa faceti tot ce iti place tie ca sa nu te mai gandesti la probleme apoi sa te porti ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. daca te-a facut gelosa inseamna ca inca tine la tine si ca tine la tine
nu uita ca esti indejuns de puternica sa intorci celalalt obraz si daca vrei sa o iei de la inceput ar trebui sa iti ceri scuze le la amandoi(cel mai destept cedeaza)incerca sa anticipezi oarecum miscarile lor si sa fii atenta la gesturi pentru ca asta dezvaluie multe.de ex. sa fii atenta si eventual sa bagi la cap ce se intampla si acasa cand nu ai ce face sa te gandesti la semne pentru ca toata lumea se da de gol atunci cand e fericit si nu arata cand e suparat cand tine la tine si nu arata.incearca sa uiti de probleme si sa te distrezi la maximum!
P. S. nu e ultimul baiat din lume ai grija ca dragostea si alinarea sunt chiar dupa colt. ok?
daca mai vrei sa ma intrebi ceva ai id-ul meu alexa_alx96@yahoo.com ok? incearca sa te detasezi si sa te concentrezi pe altceva