| Lala20 a întrebat:

Help! N-am idee ce se intampla, dar se pare ca cineva mi-ar fi facut cont pe Badoo, acum am vazut ca cineva pe facebook "a raspuns la o intrebare despre mine" dar nici macar nu am intrat vreodata in jocul acela sau ce o fi de pe facebook. Si tot acum am vazut la mail-uri ca cei de pe site-ul Badoo mi-au trimis miercuri ceva, ca cica m-as fi inregistrat eu! Cu ID-ul meu de yahoo care il folosesc la facebook, si cu o parola despre care nu am auzit niciodata! Se pare ca am reusit sa sterg contul de pe site, dar oare ce s-a intamplat? Cineva mi-a facut cont, clar cineva de pe facebook care mi-a vazut ID-ul (ca in lista de mess nu am pe nimeni la acel ID)? Ii trebuia si parola de la mail? Va rog ajutor! Ce sa fac sa nu se mai intample ceva de genul?! Care aveti cont pe site, trebuie si parola de la mess cand faceti contul? Ajutor!

1 răspuns:
| smashedblackfox a răspuns:

Nu...nu trebuie parola [nu am asa ceva, insa niciodata nu mi se cere parola de la mess, pentru ca aia e personala, nu e voie sa ti-o ceara]
probabil cineva care a aflat id-ul tau a facut cont cu el si a bagat o parola proprie...
si ce legatura are faza cu "Cineva a raspuns la o intrebare despre tine"? ala e un joc, ca sa-i spun asa... ti se pun niste intrebari despre prietenii tai si tu raspunzi...si probabil ca respectivei persoane i s-a pus o intrebare despre tine si a raspuns.thinking
si nu cred ca ai ce sa faci... daca unora le place id-ul tau laughing