| Alinuța09 a întrebat:

Help! Săptămâna viitoare am simulare iar eu nu pot învața pur și simplu nu înțeleg operele la romana la istorie nici nu mai spun...
Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La romana si istorie este doar de tocit!
Poti sa inveti daca iti dai interesul si te focusezi DOAR pe carte, inchizand orice aparat electronic care te-ar putea deranja (telefon, televizor, PC, laptop, radio).
Acum avand totul inchis, nu te mai deranjeaza nimeni si pana nu inveti 3-4 ore continuu, nu te ridici de la masa si nu iesi din camera!
Sub nici o forma nu raspunzi la telefon si nu deschizi nici un aparat electronic, totul sta inchis pana seara tarziu, cand ai terminat de invatat si le poti verifica.
Daca esti cinstita cu tine insati si faci ce ti-am spus, te asigur ca nu vei avea altceva de facut, decat sa inveti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La istorie nici eu nu înțeleg.