| Annabella9719 a întrebat:

Help! Soacra vrea sa imi arunce pisica pe motiv ca sunt insarcinata si ca daca ma atinge o sa iasa copilul cu par mult pe corp.Ce tampenie! Cum sa fac asa ceva? Am crescut-o de mica! Ce sa fac?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool, cu mult par.

totusi nu e tocmai sanatos sa ai o pisica prin preajma unui nou nascut si a unei femei insarcinate. toxoplasmoza e o boala destul de serioasa care se ia de la pisici

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Intr-adevar părul de pisica face rau organismului, dar nu poti arunca in strada o pisica mai ales ca o ai de mică, ce rasa este pisica? este fetiță sau motanel?

| Annabella9719 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e de rasa.E maidanez.E motan.Dar are vaccin si e deparazitata.Nu are cum sa fie bolnava.

Răspuns utilizator avertizat
| Bernardus a răspuns:

Sa ii zici soacrei ca e o proasta si ca daca vrea sa traiasca cu superstitiile astea sa se duca dracului de la tine din casa

| AnoAnonima0 a răspuns:

O dai afara din casa.Pe soacra ma refer cu siguranta.

| iDarkness a răspuns:

Idem theanswewer.