| xXCheeseXx a întrebat:

HELP URGENT
VREAU SA SLABESC decii urgent in 2 saptamani vreau sa am un abdomen plat fara burta.Acum arat ca si cum as fii insarcinata vreau din burta neaparat si solduri URGENT. Faza e ca eu beau zilnic sucuri si toate prostiile si m-am obisnuit mancare nu mananc aproape deloccrying NU MA INTERESEAZA cat de stricta va fi dieta VREAU SA SLABESC asa ca mai bine nu as manca nimiccrying ajutati-ma NU AM SA FAC SPORT PENTRU CA URASC SPORTUL decii ceva diete URGENT? bine acasa abdomene. exercitii da mai fac dar fara sport..alergat..de-alea...URGENT si vreau asa..Luni-dimineata si asa la scoala primesc cate 4 lei ca sa imi cumpar de mancare.ce as putea sa cumpar? Decii credeti-ma ca vreau URGENT sa scap de burta si chiar nu imi pasa ca nu e sanatos sa slabesti asa de repede m-am saturat sa nu pot sa ma imbrac asa cum vreau eu pentru ca se vede burtacrying
FUNDA URGENT. vreau raspunsuri complexe.adica Luni-dimineata..la scoala..pranz..seara..Marti la fel etc etc.

4 răspunsuri:
| Elenaaa23 a răspuns:

E o reteta sa ii zic asa foarte usoara.
Deci: pui ovaz, grau si secara(de preferat fulgi) intr-un iaurt natural, si nu trebuie decat sa iei dimineata si seara cate o portie. Iar dupa amiaza ceva ce mananci tu de obicei, ceva cu care este obisnuit organismul tau. Sau daca nu vrei sa mananci normal dupa amiza ca sunt sigura ca mancarea "normala" te tenteaza ai putea sa iei un fruct ceva( mar, banana, struguri...)
care sa iti alunge foamea.
Doar atat foarte usor dupa parerea mea, tine si de foame si da si rezultate. Cunosc eu o persoana care a urmat dieta si dupa o luna cand am vazut-o de la spate nu am mai recunoscut-o. Iti dai seama ca ea era cat un butoi si deci faptul ca i-a luat o luna sa slabeasca mi se pare un timp foarte rezonabil. La tine nu o sa dureze atat. Oricum daca vrei sa grabesti procesul de slabire ar fi bine sa faci in fiecare dimineata si seara abdomene(50 in prima zi, 100 in a doua, 150 in a treia si tot asa...sau daca nu in ritmul tau, cat crezi tu ca poti sa faci).
xoxo

| Crissena a răspuns:

Cred ca prima treaba e sa renunti la sucuri acidulate si in general, la sucuri. In 2 saptamani, fara un regim echilibrat format din fructe si legume proaspete, salate de vara, lactatae si oua, fara sport, nu-ti dau sanse. Musculatura e slabita si trebuie tonifiata. Dar primul pas, renunta la a bea toate cacaturile din comert. Daca vrei neaparat suc, fa-ti singura sau si mai bine bea apa plata - nu te vei mai balona.

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine nici eu nu stiu cum sa scap de e adesi fac sport pentru ca imi place dar am burta la fel parca as fi gravidalaughing))))))incerc sa fac abdomene seara si dimineata sa vad daca merge.

| simina98 a răspuns:

Http://retete-miraculoase.blogspot.com/......loasa.html incearca asta ....pt mine a functionat
funda?