| Animatiebiografic1234 a întrebat:

Hey.
Acum 4 sapt mi-am facut gauri in urechi, in lobul urechii (sunt fata), parintii mei nu mi-au facut gauri cand eram mica si mi-au facut acum.
M-au dus la spital si mi-a facut femeia aceea gauri in urechi cu un ac sterilizat...si mi-a bagat niste cercei de argint.
Nu am avut probleme cu infectiile sau dureri.
Asta e a 4 săptămână de cand am cerceii in urechi(sunt de argint).
Eu cred ca mi s-au vindecat gaurile din urechi dar cand scot cerceii imi curge putin sange.
Eu vreau sa port tinichele, credeti ca o sa fac infectie daca port tinichele? va rog ajutati-ma funda

Răspuns Câştigător
| Mary_Maria_1990 a răspuns:

Trebuie sa astepti pana cand marginile ranii se inchid definitiv, de acolo si sangele, si dupa poti incerca sa-ti pui tinichele

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate noaptea cerceii si date cu putin spirt si apoi cu crema. Daca esti alergica la tinichea nu vei putea sa porti, vei face rana, dar incearca, poate nu esti alergica la nichel, mai itai sterge cerceii cu spirt ca nu stii cine i-a probat inaintea ta.

| Animatiebiografic1234 explică:

Eu acum am niste cercei normali care se inchid cu dop de cerceii si am facut rana in spate la gaura si ma doare f rau (cerceii sunt de argint)