| Nataliapopi a întrebat:

Hey ajutati-ma, va rog.Am un prieten si am iesit cu el, tata a aflat si m-a jignit cu diverse vorbe urate. Vreau sa iau niste pastile cand plec la scoala si poate ajung in spital, voi ce spuneti? Sunt bulversata, mereu in depresie si stres.

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

In special tatii de fete sunt foarte protectori cu printesele lor.Cand apare un flacau in viata fetelor devin gelosi.Vei vedea tu asta chiar si cand te vei marita...dar mai este pana atunci!
In alta ordine de idei reactia tatalui tau este normala,atata doar ca nu a procedat tocmai corect.
Poate ai iesit fara sa-i ceri permisiunea,poate baiatul e mult mai mare ca tine, poate ai intarziat nepermis de mult, poate chiar tatal nu stia de realatia voastra!
Daca ti se intampla ceva?
Nu, nu pastile sunt solutia! Iti faci rau atat tie, cat si parintilor tai!
Daca ai mai mult de 16 ani spune-i tatalui tau ca nu e nimi rau in avea un prieten atata timp cat el e baiat serios si tu iti vezi de scoala!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu e bine ca ti-a vorbit asa dar nu ai ce face.Inca depinzi de parinti.Lasa pastilele ca nu te ajută cu nimic.Mai rau iti faci.Inteleg ce vrei sa demonstrezi.Ai vazut prea multe filme de dragoste.

| mihai69 a răspuns:

Spun că ești (...autocenzurat...). Ce rezolvi dacă ajungi la spital? Ai nevoie și de ceva afecțiuni ca urmare a gestului disperat?
Stai cuminte în banca ta, învață, fă-ți un rost, și peste câțiva ani nu mai are de ce să-ți pese de ce spun părinții tăi.
Dar până atunci, atât timp cât ei te întrețin, ar cam fi cazul să le respecți și dorințele. Chiar dacă ți se par exagerate.

| dorin1990 a răspuns:

Nu rezolvi nimic daca ajungi la spital, cel mai indicat e sa vorbesti cu tatal tau deschis pe despre prietenul tau.

| Elenutza1345 a răspuns:

Pastilele nu sunt o solutie, ati faci si tie rau dar ati expui si parinti la suferinta ...deci incearca sa vorbesti cu ei amandoi...bafta happy