| NicoleDenisa a întrebat:

Hey! am 11 ani,si vreau sa fac niste bani,singura, ce pot face pentru a ii castiga?

Răspuns Câştigător
| Kiki20098 a răspuns:

Vinde niste lucruri, adica fa-ti o piata in fata curtii sau in alta parte.
Ori confectioneaza niste bratari sau orice altceva handmade, si propune-le oferta, care ia mai mult de 2-3 bratari, va primi un mic cadou, ori vei vei face reducere.
Nu stiu altceva pentru ca e o varsta frageda, daca ai avea vreo 14 ani te-ai invata sa faci makeup sau coafuri, sau manichiura si vei fi platita pentru asta. Uita-te la coafuri sau lucruri handmade pe Youtube.Succes

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa incepi prin a face treaba in casa sau in curte si iti rogi parintii sa-ti dea cate un banut pentru fiecare munca.
Mai poti merge la bunici si face acelasi lucru.
Daca esti de la tara, poti merge la gradini, sa aduni iarba sau sa plantezi ceva, ori sa uzi plantele.

| CdeMetal a răspuns:

Videochat.

| mihaicelsfant a răspuns:

Pai imi dai poze le dau la batrani si faci baniwinking

| Ryss a răspuns:

Îndr-adevăr c-ai putea să-ți fați brățări handmade sau orice alte lucruri, dar părerea mea e că nu prea se mai vând în ziua de azi. Degeaba le vinzi cu un leu, de exemplu, dacă-n magazine găsesc oamenii tot felul de lucruri mult mai frumoase la doi, trei lei — asta pentru că nu sunt handmade.
Părerea mea e că, pentru vârsta ta, tot ce ai putea să faci ar fi să îți faci un stand al tău, și să vinzi prăjituri — pe care poți să le faci cu mama ta, dacă vrei —, limonadă, suc sau altceva pe care lumea l-ar cumpăra acum, în sezonul de vară.
Dar îmi place ideea ta de a face bani la vârsta ta. ^^

Baftă! ♥