| Pretending a întrebat:

Hey,am 12 ani si vreau sa-mi fac o operatie estetica la nas(nose job) este ok daca mi-a fac acum? Si cat costa? E bine sa o fac in Romania sau intr-o tara straina?

6 răspunsuri:
| Differentx13 a răspuns:

Bună. Trebuie să fi major ca să îți poți face operații esteticewinking.

| Pretending explică (pentru Differentx13):

Daca imi tin pasamante reci o sa dea inapoi?

| Differentx13 a răspuns (pentru Pretending):

Dacă ești fată, poți creea o iluzie optică cu ajutorul machiajului happy
- pentru a rezolva aceasta problema ai nevoie de trei lucruri esentiale pentru machiaj: un corector usor, luminos, sau fond de ten, un alt creion corector sau fond de ten mai inchis si pudra pentru a stabiliza totul. Daca vrei, poti renunta la pudra. Corectorul va fi aplicat in centrul nasului, in vreme ce fondul mai inchis va fi aplicat la baza acestuia. Aplicarea corectorului usor va atrage atentia asupra centrului piramidei nazale, baza acestuia fiind ascunsa prin aplicarea fondului inchis. Astfel, nasurile mai lungi vor parea mai scurte. Totodata afla ce tunsori iti poti face pentru a ascunde un nas mare.

| LittleMissCupcake a răspuns (pentru Differentx13):

Nu-i adevarat! Nu trebuie sa fi major, poti face o operatie estetica la nas ( la fete) dupa ce ai implinit 15-16 ani, 17-18 ani la baieti.

| elisabet2000 a răspuns:

Pai esti cam mica pentru operatii estetice. poate in timp nasucul tau se va shimba si iti va placea si in plus operatiile estetice nu sunt benefice pentru organism mai incolo cand te vei maturiza vei avea probleme.

| raluka_2464 a răspuns:

Buna, sa nu faci prostia sa te operezi la nas. Esti intr-o criza a identitatii.Esti la varsta la care vrei sa fi perfecta, dar imperfectiunile ne fac perfecti sa stii. happy nimeni numai are nas ca al tau, esti unica cu el. Eu am facut prostia sa ma operz si acum regret enorm de tare.Nasul meu avea personalitate si al tau la fel :* te pup si renunta la ideea asta :*