| Monyyyyy a întrebat:

Hey, am folosit miccelar de la hand and shoulders pentru parul gras dar mi-l unge mai rau, a 2 a zi iar imi este uns,urăsc faptul ca am tenul gras și alte șampoane nu pot folosi ca fac mătreața,oare de ce nu merge? Sa imi scoate sebumul? Nu inteleg.M-am și tuns sa îl am mai scurt sa nu mi se unga așa, dar nu functioneaza, oare și pentru ca e cald? Deși stau in casa majoritatea timpului

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Pentru mătreață sunt foarte bune șampoanele de la vichy. Recomandarea mea ar fi să mergi la farmacie și să întrebi asupra unui șampon potrivit afecțiunilor tale.
La rândul meu am un scalp gras. Partea proastă este că nu există un șampon care să stopeze secreția de sebum. Prin urmare, va trebui să te consolezi cu ideea.
Cât despre mătreață, există produse care curăță foarte bine scalpul și te ajută să scapi de această problemă.

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Folosește șampoane dermatocosmetice.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ai putea sa incerci un sampon din farmacii, poate te ajuta mai mult.

| Michaeel a răspuns:

Pentru parul gras head and shoulders nu merge. Dacă vrei sa nu mai fie gras și sa nu mai ai sebum ori uns folosește un balsam de par. Și eu am parul gras și folosesc Pantene.

| Monyyyyy explică (pentru Michaeel):

Stiu dar faza e ca fac mătreața? asta e problema. Folosesti balsam de la pantene? Sau și șampon?

| Ofiintă a răspuns (pentru Monyyyyy):

Pentru mătreață sunt foarte bune șampoanele de la vichy. Recomandarea mea ar fi să mergi la farmacie și să întrebi asupra unui șampon potrivit afecțiunilor tale.
La rândul meu am un scalp gras. Partea proastă este că nu există un șampon care să stopeze secreția de sebum. Prin urmare, va trebui să te consolezi cu ideea.
Cât despre mătreață, există produse care curăță foarte bine scalpul și te ajută să scapi de această problemă.