| anonimul0alaa a întrebat:

Hey! Am o întrebare, stiu ca este foarte ciudata si ma veti critica... dar sunt sigur ca la toti ni se întampla asta! De ce ne îndragostim de gesturile unei persoane? Adica de exemplu conosc o fata care nu o suportam deloc si nu o placeam... azi m-am vazut cu ea si a facut un gest care m-a facut sa ma îndragostesc de ea pe loc! Stie cineva de ce?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Fiindcă așa zisa dragoste este o emoție. Iar emoția poate fi declanșată și de un gest, o mișcare. De exemplu. Vezi o fată. E OK, nici prea urâtă, dar nici frumoasă foc. Ei, începe să danseze, nu rap și trap, ci ceva frumos. Din acel moment te uiți la ea altfel. Ea termină dansul, și te uiți din nou la ea. Constați că ești îndrăgostit. De ce? Findcă acele mișcări ale ei au declanșat emoția, și ea, emoția continuă.

1 răspuns:
| isemilia a răspuns:

Nu stiu. Cred ca e cum a spus sadrian46, a declansat o emotie in tine si te-a facut sa o privesti altfel. Depinde si ce gest a fost...