| AnaEm12 a întrebat:

Hey!
Am o problema. Vreau sa fiu si eu normala. Locuiesc cu bunica si apartamentul are 2 camere in una sta bunica si in cealalta stau eu cu mama si tata. As vrea si eu camera mea, cat de mica si intimitate.Parintii mei se cearta mereu si sunt pe cale sa se desparta.Nici cu banii nu stam prea bine. Bunica e bolnava si nu stiu cat o mai duce.La scoala toata lumea se ia de mine pentru ca spun ca sunt grasa, dar eu am probleme mari cu tiroida si iau pastile, multe.Ma simt singura si n-am prieteni, iar din cauza asta plang in fiecare zi.
Am nevoie de sfaturi, va rog! sad

4 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Am intalnit adolescenti care impart camera cu sora / cu parintii sau chiar cu bunicii. nu e ceva anormal. crede-ma!
candva vei beneficia de propria ta camera dar momentan trebuie sa ne gandim ca poate fi si mai rau.
Eu cand sunt suparata ma gandesc ca sunt oamenii ce nu au ce manca, iar eu am mancare pe masa, ca sunt oameni ce nu au o casa, iar noi aveam un pat unde sa stam. deci sa ne bucuram de lucrurile importate pe care le avem.
bunicii mereu se duc, chiaar si parintii trebuie sa suportam asta.
colegii de la scoala sunt rai si nu accepta problema pe care o ai. cu totii avem probleme medicale unele care nu se vad dar altele se vad. prietenii vor venii pe parcusul vietii ai incredere.
iar cu banii nimeni nu mai sta bine in ziua de azi.
si stai calma. parintii mei tocmai s-au despartit si urmeaza sa divortezebig grin

| Zenit313 a răspuns:

Protectia copilului...

| SolitarHacker a răspuns (pentru Zenit313):

Nu cred ca asta ajuta la ceva sad

| SolitarHacker a răspuns:

Nu te supara dar a nu avea propria ta camera asta inseamna a nu fi un copil nornal? hmmm total eronat. Altii stau 10 intr o garsoniera si sunt oameni destul de normali altii invata la, lumina lumanari si la fel sunt foarte normali unde mai pui ca multi dintre ei abia daca se descurca de pe o zi pe alta dar sunt normali asa cum esti si tu in legatucu certurile parintilor nu stiu ce sa zic nu cunosc sitiuatia tema certurilor s au mai stiu eu ce, iar ce i care se iau de tine la scoala acele persoane nu sunt normale acele persoane au o problema numa ca fiind atat de incuiati la cap nu realizeazawinking sfatul meu e sa nu bagi in seama si sa ti vezi de scoala si pe cat posibil sa inveti cat mai bine sa te concentrezi asupra invatatului care poate pe viitor te va ajuta...