| Jnebun a întrebat:

Hey, am o tableta Sony Tablet S, si de cateva ore, de cand am bagat-o la incarcat, nu se mai aprinde, desi ii merge beculetul de incarcare.

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Probabil s-a oprit pentru că i se terminase bateria. Ai încercat să ții apăsat pe butonul power să o deschizi? Sau ai încercat să o scoți de la încărcat și apoi să o deschizi ținând apăsat pe butonul power?
Apropo, să nu-ți lași prea mult timp tableta la încărcat și să nu umblii pe ea în timp ce se încarcă altfel ți se va deteriora bateria.
Dacă tableta continuă să nu funcționeze, du-o la service sau intră pe site-ul oficial și intră la contact. Trimite-le un mai și dă-le detaliile problemei.

| Jnebun explică (pentru HolyPotato):

Avea baterie, si multumesc. tableta este cumparata de parinti din Italia, iar eu nu ma prea pricep la italiana. oricum a rezolvat-o tata. Multumesc mult!

| HolyPotato a răspuns (pentru Jnebun):

Cu plăcere.