| Adriana_1090 a întrebat:

Hey...am sa va spun ceva spre rusinea mea :sunt cam lenesa, ma culc tarziu pe la 1:30 si ma trezesc tot tarziu pe la 11-12, acum in timpul vacantei nu ma stradui sa dau cu aspiratorul sau sa sterg praful poate e normal dar si in timpul scolii tata imi zice ca fac curat doar ca stiu ca vine mama de la munca si gaseste mizerie, fiindca ma apuc inainte sa ajunga ea, si ii cam dau dreptate sunt putine zile cand fac curat de cum ajung acasa sa nu aprind calculatorul sau tv-ul.si inca ceva:nu ma prea ingrijesc pe mine ca fata adica nu vad dc nu am prieten dar imi place un baiat la care nu am sanse, dar parca mor de ciuda sa fie una mai frumoasa ca mine.sunt destul de frumoasa dar sunt trei lucruri la mine ce nu imi plac nu grave(stiu nimeni nu e perfect)dar se intampla des sa-mi doresc perfectiunea si nu pot sa o obtin. poate de asta sunt atat de neglijenta cu mine si cu cei din jur

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti femeie fara grija de curatenie risti sa ramai singura pe vecie. Niciun barbat nu sta cu una care lasa mizeria pe jos.

| PrecioussGirl a răspuns:

Uite mi s-a intamplat si mie sa ma trezesc odata la 12 si in ziua aia am facut foarte multa treaba. desi ma trezisem la 12.
intr-adevar "cine se scoala de dimineata departe ajunge"
insa daca esti harnica te poti trezi si la 12-13 conteaza sa te misti repede si sa faci si bine treaba si sa nu pierzi timpul.
mai de graba fac curat in timpul vacantei pentru ca am tot timpul din lume. fac si in timpul scolii dar contra timp deoarece nu prea am timp.
perfecta nu poti fi insa poti ajunge destul de aproape de perfectiune.
conteaza cel mai mult sa fi curata, hainele sa fie curate, sa mirosi frumos. daca nu te makezi etc asta nu inseamna ca nu esti ingrijita. insa intr-adevar makiajul si toate cele tin de aspectul unei fete.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Nu mai te gandii ca esti urata! Fiecare e furmos in felul lui!
Incearca sa vb cu el. Si in legatura cu faptul ca nu afci nimic. Dac ai 15-16 ani e normalhee hee Perioada adolescenteihee hee
pupp;*

| mykkki a răspuns:

Poi. in primul rand dc ganfesti asa? Daca tu nu te crezi in stare nici alti nu o vor face.si in legatura cu caratenia stai linistita ca nu esti singura eu nu prea fac nimic decat in wekendbig grinbig grin

| AlexC a răspuns:

Si care e intrebarea? Ti-ai dat seama ca esti lenesa si ai zici sa spargi gheata scriind pe internet?

| Angelique a răspuns:

Ar trebui sa fi multumita ca esti sanatoasa,ai o casa,ai toate posibilitatile sa inveti bine,ai de mancare in fiecare zi,ai calculator, ai Tv, ai totul sa poti trai o viata fericita dar vad ca tu nu apreciezi asta...din pacate.Incearca sa-ti faci un program,du-te la plimbare prin natura sau afara, fa sport... Poate ca ar trebui sa-l cunosti mai bine pe baiatul acela de care iti place, pentru ca tu esti mai mult obsedata de el decat indragostita.Invita-l undeva in parc stati de vorba, invita-l la tine acasa sa invatati impreuna.Nu stiu incearca sa gasesti o modalitate sa numai fi asa de lenesa, si iubeste-te pe tine insati! Succeshappy

| Adriana_1090 explică:

AlexC da vroiam niste prieteni la fel de lenesi ca si tine aaa ca minelaughing lavy nu sunt urata deloc doar 1 58 inaltime pfff angelique e buna ideea ta am incercat sa fac sport cu o prietena dar prietena aia s-a dovedit a fi... sanatoasa: cam uituca daca ma uit acum la un film diseara cel mai probabil uit numele celor din film m-am gandit ca asta ar fi o problema dar poate fiindca sunt prea visatoare! si baiatul acela. locuieste cu prietena lui so am obosit sa incerc sa-mi imbunatatesc stilul de viata.alte idei?

| Adriana_1090 explică:

Nici chiar asa.fac curat bineinteles nu-mi place sa fie mizerie dar asa mai impinsa de la spate de ideea ca vine mama de la lucrulaughing.si poate e adv ar trebui sa ma gandesc la alt baiat dar nu-mi vine niciunul in minelaughinglaughingnu sunt tratata pe deplin inca am aceleasi ideii in minte...sad

| GuitarCutie a răspuns:

Incearca sa te schimbi...Eu nu sunt asa! Fac curat zilnic si spal vasele in locul mamei.Ce zici sa incepi usurel:
Prima zi:
-Spala vase
-Da cu aspiratorul
-Strange dupa ce mananci
-DA cu mopul
A doua zi:
-Fa tot ce ai facut si in prima
-Fa ceva demancare
-Sterge geamuri

A treia zi
-Deja te-ai obisnuit

| Basel a răspuns:

Incearca sa te schimbi... macar sa te ingrijesti ...stii poate dupa un timp vei arata mult mai bine si cine stie. poate baiatul se va uita la tinewinking
si eu sunt foarte lenesss dar acasa nu ma lasa mama rolling on the floor intotdeauna imi da delucru ca sa imi dispara lenea laughing
si afara sunt cu prietenii si imi dispare

| xxAnDraTeYubbxx a răspuns:

Si eu sunt lenesa uneori. parerea mea e ca ar trebui sa-ti faci un program, sa le culci la ora indicata cum ar fi 9 sau 10, sa iti pui alarma sa sune pe la 7, 8 sau 9 ca sa te poti trezi calumea si in timpul scolii.Cat despre curatenie, incearca si la asta sa te entuziasmezi, chiar daca e greu.Gandeste-te ca mama ta ar fi fff fericita sa vada ca o ajuti si te va rasplati cu ceva.Cum adica nu te ingrijesti? Pai nu trebuie sa te machezi sau sa te imbraci extravagant, ci sa te piepteni, sa iti faci dus, baie, etc, sa ai haine curate, sa fii mereu vesela si te vei simti frumoasa.Iar daca nu ai sanse cu acel baiat poate ar trebui sa te gandesti la altceva, nu sa te consumi ganditndu-te ca nu te place. Sper ca te-am ajutat. Funda? love struck