| Adda_5780 a întrebat:

Hey.Am si eu o mica problema.-.-.Sunt clsa a 9a si imi place de un baiat. Totul a inceput din clsa a 6a. Pur si simplu intr-o zi de 13 mai, marti. Eh, norocul meulaughing. Am comunicat cu respectivul, am devenit prieteni foarte buni. De pe la inceputl clasei a 8a vorbeam cam 5-6 ore pe zi la telefonlaughing, ajungand sa fim cei mai buni prieteni. In vara aceea, cand toti eram nostalgici si etc din cauza liceului l`am intrebat dk o sa mai fim prieteni si mi-a raspuns"ce intrebare. evindet!". Prietenele mele imi spuneau sa ii spun in fata ce simt. dar nu puteam stiind ca in anii precedenti orice tentativa a esuat( ma intrebare intra 6a d cine imi place si aim zis ca de candva din clsa lui, a exclus toti baietii si mai era el iar a 2a zi toata scoala m aintreba dk imi place de x rolling eyes; prietena mea cea mai buna i-a spus intra 7a-cand eu eram in spitallaughing- ca il plac si a reactionat ":O"; si tot felul de chestii de genuthinking). Seara, cand el era la bunici in vara aceea, vorbeam pana pe la 4, adormeam la telefon aproape si dk mai atipeam el nu zicea nimic decat un"esti treaza?"eu"da."el"ok.". era totul asa frumos:-

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Buna Adda.Eu am patit can 80% la fel ca tine ca restul 20% era o alta problema dar sa o lasam pe aia de-oparte.Deci eu m-am indragostit de cea mai buna prietena a mea.Tot asa ca tine, vorbeam ore intregi la telefon (uneori pana adormeam), mesaje etc. Oricum...m-a intrebat intr-o seara daca ma place.Eu evident, i-am spus ca da.Din acea seara, ea stiind ca cineva o place, incepea sa se gandeasca din ce in ce mai mult.De acolo am inceput sa incing putin lucrurile, surpinzandu-o cu tot felul de chestii ce-i placeau (pentru ca dupa atatia ani am stiut tot ce-i place si ce nu - banuiesc ca si tu ar trebui sa stii ). Deci te sfatuiesc sa il surpinzi cu lucruri ce-i plac sau lucruri noi care nu le-a mai facut pana acuma.Fii putin mai evidenta. Flirteaza cu el dar mai discret si daca observi ca-i place flirteaza mai mult.

Iti mai dau un pont.cand stati la o conversatie, uita-te dupa pozitia corpului. daca picioarele sunt indreptate spre directia ta e un semn ca este atras de tine. daca de exemplu stai pe banca impreuna cu mai multe prietene iar el sta in picioare in 80% din cazuri se va pune in fata celei de care se simte atras.ca sa testezi asta te ridici de pe banca langa el si urmareste daca se intoarce inspre tine.
Cea mai sigura metoda e sa te uiti in ochii lui. Pupilele se dilateaza cand cineva simte atractie pentru ca tot ce simti tu e doar o reactie chimica petrecuta in corpul nostru care provoaca dilatarea pupilelor.
Mai incearca sa aduci in conversatii cat mai des subiectul/cuvantul sex.Incinge-l putin.Fa glume, fii tu.

Sper ca ti-am fost de ajutor.

3 răspunsuri:
| anqutsel a răspuns:

Multi spun sa ii spui ce simti, eu consider gresit, deoarece baiatul o sa te creada inebunita dupa el si daca isi va batea joc de tine vei suferi.Asa ca bate apropouri, dar nu te avanta. Pune o prietena sa se imprieteneasca cu e si sa il intrebe pe ocolite daca te place. Vei vedea reactia.Asa ca mai asteapta pana la vacanta! Atunci lucrurile poate ies binedevillaughing

| © E m i ℓ y a răspuns:

Care e problema?