| MBAAA a întrebat:

Hey! As dori ca la aceasta intrebare sa raspunda cei in cunostinta de cauza. In trecut am avut acnee grava, acum mi-a trecut dar am ramas cu pete rosii pe fata. Stie cineva cu ce tratament pot sa scap de aceste pete?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe cremă de gălbenele/alantoină.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Se poate prin :
TRATAMENT CU LASER
Dacă semnele lăsate de acnee sunt adânci şi chiar au devenit pentru tine un complex, poţi încerca un tratament cu laser care diminuează considerabil cicatricile şi ajută la reînnoirea celulelor pielii.
SAU
Prin MICRODERMOABRAZIUNE
Este o procedură medicală care elimină primul strat al pielii. Atenţie, acest tratament se face numai cu ajutorul unui dermatolog de încredere! Este o procedură care te ajută să scapi de semnele lăsate de acnee, dar şi de coşuri sau riduri.
O dupa-amiaza excelenta!

| Katiecars a răspuns:

Consulta un medic dermatolog, si acesta o sa iti recomande cel mai bun tratament. Depinde de fiecare, exista unele locuri unde se fac tratamente cu laser, care, in general, sunt eficiente. happy