| cr33pygirl a întrebat:

Hey bunabig grin.Sunt fata si am 16 ani.
Am nevoie de o dieta sau ceva de genu.
Pana luna asta[sa zicem de prin aprilie]am slabit aproape 8kg.ca Mi'am dat seama ca am slabit 4 kg fara sa fac nimic, apoi am mai slabit 2 kg cu un regim, nu impus de mine ci de doamna doctora.pentru ca am si probleme cu somacu si aveam dureri groaznice..Adica fara prajeli,fara grasimi,fara chestii crude:gen legume crude sau fructe cum ar fi:mar, portocala si altele.Si am mai slabit 2 kg mergand la sala.Dar de curand am terminat sedintele si nu cred ca o sa mai merg.Si ma gandeam ce as putea face pentru a mai slabi macar 5 kg.
Am avut 78kg la 1, 71 m.Stiu e mult.Dar vreau sa ajung macar la 65kg avand in vedere ca in 4 luni am slabit 8 kg.As vrea sa slabesc mai mult in zona picioarelor.Deci ce sfaturi aveti?big grin

1 răspuns:
| ella4k a răspuns:

Cauta ceva exercitii pentru picioare pe net care sa le faci acasa si exerseaza-le in fiecare seara inainte de somn sau iesi afara si aleargra citeva cercuri asta e sfatul meu eu aveam 67 kg si facit asta in fiecare seara timp de 2 luni am slabit cu aproximativ 5 kg acum am 62kg