| shanela a întrebat:

Hey buna TPU am o problema: pe 1.06.2011 trebuie sa dau probele de aptitudini pentru liceu pedagogic sa faza e ca tra sa cant ceva si sa recit o poezie.Va rog nu am idee ce sa cant si ce poezie sa recit pentru a o recita cu intonatie pleaselove struck desigur FUNDA

1 răspuns:
| Ionut6999 a răspuns:

Vezi tu, profesorii sunt interesante ca ale lui eminescu. Recita glossa, sau luceafarul, o parte din el daca nu poti tot. Si cantec, sunt niste cantece: cate tari sunt pe pamant tralala la la la la la, plaiuri ca la noi nu sunt tralala la la al al lala, si mai e una valurile dunarii cu barca pe valuri pluteste usor