| Lina0309 a întrebat:

Hey buna TPU happy. Okay, sunt aici pentru a va cere sfatul in legatura cu un baiat. Totul a inceput acum cateva luni cand eram prieteni foarte buni, vorbeam cu orele si ocazional ne sarutam.
La un moment dat eu m-am combinat cu un alt baiat si el s-a distantat de mine si dupa ceva timp m-a jignit pe chat. Am mers mai departe, nu am mai vorbit cu el, asta pana cand un prieten de-al lui mi-a zis ca el m-a placut doar ca nu a stiut cum sa arate asta ceva mai evident...si faza e ca in ultimul timp am inceput sa iesim in oras (avem multi prieteni comuni) dar problema e ca el nu vorbeste cu mine iar eu nu stiu cum sa-l abordez, imi e frica de reactia lui...si nu cred ca mai e nevoie, dar o sa mentionez ca si eu il plac mult. Si recunosc ca are motive sa fie sularat pe mine din cauza felului in care m-am comportat cu el, dar totusi as vrea sa-i arat ca m-am schimbat si ca regret.
Ce as putea face ca sa redevenim macar buni prieteni din nou?

Răspuns Câştigător
| LoveTenis a răspuns:

Pai sa vorbesti cu el ori pe chat ori fata in fata si sa ii spui ca iti pare rau si ca si tu il placi si cam tot ce simti! si ca vrei sa fie prietenul tau bun in continuare! Sper ca o sa mearga!:*

| Lina0309 explică (pentru LoveTenis):

Hey buna mersi de sfat. Am iesit in seara asta cu el si am vorbit, nu foarte mult, dar tot e ceva. Oricum, am realizat ca el nu a trecut mai departe...dar in ceea ce priveste expunerea sentimentelor si sa imi cer iertare, sunt un pic reticenta in primul rand pentru ca sunt cam timida si illn al.doilea rand imi e frica de reactia lui, sa nu creada ca sunt disperata sau sa nu reactioneze urat...

2 răspunsuri:
| dwar a răspuns:

Trebuie sa-l cauti si sa-i spui ceea ce ai spus aici si anume ca regreti pentru ca te-ai purtat asa cu el, asta daca vrei sa te ierte.Si poate nici asa nu te va ierta, dat fiind faptul ca l-ai tradat.