| a întrebat:

Hey! Ce inseamna cand visezi serpi?

Răspuns Câştigător
| loredanaFS a răspuns:

Ca pur si simplu i-ai visat. Daca te referi la o semnificatie anume, am gasit asta: "- sarpele ne invadeaza bucuros visele si este una din imaginile onirice cele mai frecvente. Ramane in acelasi timp una din expresiile majore ale inconstientului nostru, simbolismul acestui animal tarator cu sange rece este multiplu si ne permite diverse interpretari.

Sarpele, simbolul raului si al diavolului, este un semn rau in orice vis.
A vedea un sarpe singur si a va fi frica de el inseamna ca aveti un dusman care lucreaza impotriva dumneavoastra, aceasta poate fi si un pericol la sanatatea dumneavoastra din partea dusmanilor.
A vedea multi serpi intr-o groapa simbolizeaza ghinion in dragoste si in afaceri.
Daca reusiti sa omorati un sarpe in vis inseamna ca veti reusit sa va infrangeti si dusmanii.
Tradare de unde nu te astepti; planurile tale nu se vor indeplini." indeplini; iar
evenimentele vor lua o intorsatura neplacuta;"

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Găsești aici explicația: www.elystar.ro
Pa, pa.

| Miauti a răspuns:

Ce ti a spus Marina e gresit. Ea a luat simbolistica moderna unde intra crestinismul si spune ca sarpele ii apartine raului.

Sarpele inseamna tradare dintr-un loc de unde te astepti mai putin, iar evenimentele vor lua o intorsatura placuta. In explicarea moderna sarpele inseamna tradare, dar la cei vechi, egiptenii, aveau alta parere. Pentru ei serpii insemnau bogatie. De altfel, in credintele vechi serpii sunt pazitorii obiectelor sacre. La noi, sarpele aparut in vis este un semn ca te urmareste, ca se baga in viata ta o persoana sau sa zicem o femeie de rea-credinta.

| RUMBURAK a răspuns:

Nu stiu ca eu visez masini, femei si bani... dar fiecare cu visele lui.nu?

| KiddSimo a răspuns:

Cand visezi serpi inseamna ca iti este frighappy

asta este:*

| LifTwist a răspuns:

Va veni un sarpe pe fuga si te va manca din toate partile! >winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu cand visezi sarpe inseamna vant

| loredanaFS a răspuns:

Depinde de imprejurari. Uite aici interpretarea completa a viselor cu serpi: http://www.fetelestiu.ro/......ezi-sarpe/

| Cryss91 a răspuns:

Eu am patit asta...am visat un sarpe, iar la scurt timp am aflat ca persoana care o credeam cea mai apropiata de mine la vremea aia, ma trada in cel mai "jegos"mod...se culca cu fostul meu prieten.

| comy_7434 a răspuns:

Sa stiti ca e adevarat cu dusmani si ca cineva iti face farmece sa iti mearga rau cand visezi şerpi dar depinde cum

| AnaBonteanu a răspuns (pentru comy_7434):

Am visat ca erau seripi, in gropi, peste tot, si ceru era rosu, era infern.