| DenisaMetal a întrebat:

Hey! Ce parere aveti despre tatuaje?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Imi plac la altii.Atat timp cat nu sunt serpi si elemente kitch-oase e ok. Mi-as face un tatuaj la incheietura mainii dar in niciun caz in Romaniaoh go on

| CybeRAthlete a răspuns:

Nu am decat unul pe spate aproape din umar in umar dar mai jos (gen ala din lord of the rings in video eminem & rihanna). ma gandesc sa imi mai fac ceva finutz pe mana. singurul sfat pe care il pot da este sa te gandesti foarte bine la ce face pentru ca e o decizie ce te va urmari toata viata...
bafta

| gigiro a răspuns:

Eu nu am agreat niciodata ideea, si nu o voi agreea. Cel mai mult ma deranjeaza culoarea lor! In al doilea rand, imi da o stare de disconfort psihic. E ca o stigmatizare la animale sa zicem, pentru a recunoaste ciobanul turma sa.Deci estetic, sunt nule, psihic, la fel. E mult mai usor sa-ti aduci aminte de cineva, dupa tatuaj, deci sunt semne de recunoastere...

| GuessWho a răspuns:

Cred ca este o idiotenie sa-ti marchezi pielea pentru toata viata.
Dar de exemplu versisoara mea isi facuse in partea dreapta a spteleui un fluture. pot spune ca i`a stat superb in rochia de mireasa si tatuajul ala se vede ft fainlove struck

| Mik3 a răspuns:

Nu-mi plac, cel care isi face un tatuaj e ca si cum sar insemna singur, ar fi ca o oaie

| Selena54 a răspuns:

Deci eu pur si simplu ador tatuajele :X:X:X

Mi se par foarte dragute si mai ales cand le faci pentru ca inseamna ceva pentru tine tatuajul respectiv nu sa ti le faci ca sa fii si tu mai misto ca nah.ai si tu tatuaj. big grin

| HH_2726 a răspuns:

Imi plac!happy
Dar sa fie mici dragute si expresivebig grin si mai ales sa le fac cu un anume scop.Adica sa`mi aduca aminte de ceva anume, sau sa imortalizeze un moment din viata mea special.
Poate cand o sa cresc mai mare o sa imi fac unul, dar mai intai trebuie sa ma gandesc ce anume vreau rolling on the floor si desigur sa gasesc pe cineva talentat care sa mi-l faca.
Aaa da! Sunt tatuaje care pot fi facute doar pentru cativa ani sau dc nu luni happy

| BurN a răspuns:

De ce nu?
Tatuajele pe corp pentru unii e arta. si tot ma gandeam sa-mi fac si eu unul.

| DenisaMetal explică:

Selena54 nu am tatuaje dar imi doresc enorm de mult sa devin tatuera :X

| LLO a răspuns:

Sunt ok happy

| MaDuTzA_9669 a răspuns:

Sincer mi se par super ma gandeam sa-mi fac si eu unu si sunt fata dar ma gandesc ca o sa cresc si am sa ajung la batranete si pe pielea mea zbarcita sa mai vad un tatuaj? cam naspa daca ma intreaba nepoteii dc mi-am facut un tatuaj?
mai bine nu

| TanyaBeSt a răspuns:

Sunt dragute si,daca vrei sa-ti faci...ei bine ti-as recomanda unul intr-un loc mai putin iesit in comun sau undeva unde nu iese in evidenta,pentru ca, de multe ori in viata, vei fi nevoita sa participi la seminare, sau sa mergi in unele locuri unde trebuie sa te imbraci decent si un om isi poate schimba parrea despre tine atunci cand iti vede tatuajul
Si eu vreau sa-mi fac unul (pe soldul drept, acolo nu se observa asa tare)