| Iully99Puke a întrebat:

Hey. Cine imi poate explica, despre Twitter, atunci cand esti pe profilul cuiva pe care il urmaresti, si acolo in stanga ecranului, sub poza lui, apare o casuta in care scrie @numelepersoanei si dupa poti scrie un mesaj care sa il trimiti. Bun, aici vine intrebarea mea, acel mesaj unde ajunge? pe peretele persoanei? pe privat, ce si cum? explicati-mi mai multe, FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Daca ii ca tweet,adica cu @numele persoanei,da. Ajunge in lista de "mentions" a acelei persoane,si ce ai scris tu acolo vede toata lumea, nu numai acea persoana. Pentru a trimite mesaj privat, trebuie ca persoana respectiva sa te urmareasca, adica sa iti dea follow, se numeste Direct Message.

| Iully99Puke explică (pentru wforweirdo):

Lista mentions este lista aceea dinspre dreapta ecranului unde tot apar tot felul de postari ale acelei persoane? ca daca da, eu nu mi-am vazut acolo comentariul.

1 răspuns: