| BoBoKeL a întrebat:

Hey cine ma ajuta si pe mine cu niste probleme la infocrying in C++ :
1. in fisierul text "numere.txt", pe fiecare rand se afla cate doua numere reale separate prin spatiu. sa se scrie in fisierul "mare.txt", pe un singur rand, separate prin spatiu, valoarea maxima a fiecarei perechi.
2. se citeste de la tastatura un nr natural n. sa se scrie in fisierul "naturale.txt"primele n nr naturale in ordinea inversa, fiecare pe cate un rand al fisierului.

5 răspunsuri:
| AuDreY a răspuns:

1. #include
#include
int main()
{
int a, b;
ifstream f("numere.txt");
ofstream g("mare.txt");
while (! f.eof() )
{
f>>a;
f>>b;
if ( a>=b)
g

| BoBoKeL explică (pentru AuDreY):

auzi te pricepi asa binebig grin? ca mai am vreo 6laughing plsbatting eyelashes

| BoBoKeL explică (pentru AuDreY):

Pe 2 stiisad?

| AuDreY a răspuns (pentru BoBoKeL):

Nu stiu de ce nu s-a postat si problema 2 ca o facusem thinking
#include
int main()
{
int v[100],n,i;
ofstream f("mare.txt");
cin>>n;
for ( i=1; i=1; i-- )
{
f

| BoBoKeL explică (pentru AuDreY):

Pai si nu se inchid nicaieristraight face?