| anonim_4396 a întrebat:

Hey big grin Am o prietena care ma copiaza in tot ceea ce fac. Ce haine imi cumpar eu, a 2-a zi isi cumpara si ea, ce lucruri fac eu face si ea...Si m-a cam enerveaza lucrul asta. De exemplu zilele trecute mi-am cumparat un bloc de desen in care am facut diferite desene. Dupa ce i-am aratat prietenei respective blocul cu desene, si-a luat si ea un bloc de desen si a inceput sa deseneze in el. Asta mi-a pus capac. Nu stiu ce sa mai fac. M-am saturat. Inteleg ca vede un model in mine dar nici chiar asa.
Deci ce m-a sfatuiti sa fac?
Fundoi logic big grin puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Incearca sa vorbeti frumos cu ea si explica-i ca tie nu iti place faptul ca ea te copiaza.

| n1cknam3 a răspuns:

Prietena ta doreste doar sa se simta mai aproape de tine, mai multa atentie, ce'ar fi sa o chemi la tine cu blocul de desen si sa desenati impreuna, incearca sa ii distragi atentia de la alte chestii precum tricoul nou pe care l'ai cumparat si de unde e cumparat incearca sa o acaparezi tu cu alte chestii, cand te intreaba de unde e cumparat sau cand, pur si simplu schimba subiectu gen, azi am chef sa jucam volei, vrei sa mergem impreuna? si cu asta ai incheiat problema, ea trebuie sa vada in tine altceva decat in ghid vestimentar...ea incearca sa se agate de ceva din tine dar nu stie de ce sa se agate si se agata de ceea ce este evident ci nu de ceea ce este mai putin vizibil, adica de o activitate in sine...

| celdintai a răspuns:

Fii indiferenta.Sau spune-i ca te deranjeaza ceia ce face.Sau incearca sa faca.