| AndreCrazy a întrebat:

Hey big grin Daca trimit o scrisoare prin posta romana, scrisoarea ajunge direct la destinatar sau trebuie sa o ridice el de la posta? Imi cer scuze dar e prima data cand trimit una.

8 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Ajunge direct la destinatar.Ti-o lasa postasul in cyutia postala.Bafta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic ajunge acasa, practic fiind vorba de posta romana cine stie pe unde o vor mai pierde. nu mai simplu trimiti un mail?

| PedoBarbie a răspuns:

Ori la destinatar acasă, ori o ridică de la poştă.
Ca să trimiţi o scrisoare pui o hârtie cu ce ai scris într-un plic. Scrii pe plic adresa ta: expeditorului şi adresa lui: destinatarului. Timbrezi plicul şi îl pui la poştă.
Succes!

| ElenaSA a răspuns:

Da, vine direct la destinatar.Mai sunt si situatii de ratacire.Dar ca sa fii sigur trimite recomandata.

| zaratu a răspuns:

Sa fii sigura trimite o recomandata

| Serree a răspuns:

De obicei ajung la destinatar dar daca sunt probleme trebuie so ridice el personal.

| AndreCrazy explică:

Oh ok, deci sunt 99% sanse sa ajunga direct acasa. Insa cum procedez ca sa trimit una? >.

| CryForYourLove a răspuns (pentru AndreCrazy):

O scrii, pui timbru (adaugi detalile desigur) apoi o duci la posta, e simplu.