| SimonaNicoleta20 a întrebat:

Hey, daca un baiat si o fata se plac, care ar fi normal sa faca primul pas, ea sau el?

Răspuns Câştigător
| Petru535 a răspuns:

Normal ar fi ca băiatul sa faca primul pas, dar... Dacă el nu o face, incerca tu sa-i arăți mici gesturi, sa te apropii mai mult de el, sa il faci sa te tina de mana...Stii tu, încearcă sa-l aduci mai aproape de tine, dar prin gesturi subtile, iar atunci, daca si el te place, își va da seama sigur si iti va propune (cred eu) sa fiti împreună.

7 răspunsuri:
| Katie1356 a răspuns:

Nu cred ca are importanta cat timp se plac. Ia atitudine, nu astepta dupa el daca iti doresti sa vorbiti.

| Fabyana307 a răspuns:

El trebuie sa faca primul pas dar dacă vezi ca el nu il face, fa l tu.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Katie1356):

Pai daca fata nu are curajul sa ii spuna si mai ales a avut o experienta nasoala in trecut de ex i-a spus unuia ca il place si ala a injurat-o ce sa facă?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Dacă băiatul e timid, fata trebuie să găsească o soluție pentru a transmite băiatului ce simte pentru el.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Ce soluție? Si dacă baiatul e indraznet si cu tupeu si ea dat semne si el nu si-a dat seama? Ce sa faca

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui să conteze cine face primul pas.

| SimonaNicoleta20 explică (pentru Petru535):

Mersi mult