| Excalibur09 a întrebat:

Hey! De vreo saptamana visez in continuu serpi foarte agresivi care tot ma urmaresc. De exemplu visez ca merg pe strada linistit si imeidat apare un sapre in fata mea care incepe sa vina la mine sa ma muste. Visez ca pur si simplu stau la PC, Sub birou ditamai sarpele care sare sa ma muste. Visez ca sunt pe ceva deal sau campie, din iarba sar toti serpii pe mine. Vizes ca sunt la magazin, imediat sare vreun sapre de pe undeva. Vizez ca am cazut intr-o balta (cam pana la brau de adanca), ma uit mai atent si vad ca este plina de serpi. in dimineata asta am visat ca duceam gunoiul si un sarpe negru a sarit de pe undeva si venea sa ma muste. Ce se intampla cu mine? Daca nu ii visez in fiecare seara, ii visez odata la 2 zile. Deja devin enervante visurile astea. >sad
Si nu am fobie de serpi sau vreo fobie in general.

21 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa pui mana pe un sarpe.

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru Excalibur09):

A... pai vezi sa nu fie cu subinteles visele astea, cu aluzie laughing

| Catrice a răspuns:

Aolo frățioare ce făcuși? Cineva te-o blestemat îți zice sigur persoana mea care le știe pe toate. Îți trebuie exorcizare pentru treaba asta în mare într-o seara senina cu luna plina dintr-o pădure întunecată.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Excalibur09):

Nu știu stai sa vad ce zice bila asta transparenta.
Deci zice asa: e unu mare, cărunt, cu ochi albaștri verzi care te invidia... gelozeste și asta frățioare nu e de bine. Vad aicisa o mare putere mare care te cuprinde noaptea da tu sa nu o lași ca dacă o lași e de rău. Și puterea asta te face sa vezi dușmanii ca pe niște serpi ce sunt.
Tu fa asa:ia niște frunze expirate de mușețel, tei, sunătoare, Tinkerbell, Rapunzel, Elsa sau ce mai găsești tu prin gunoi, pui niște apa la fiert pe aragaz la vecinu, iei de-acolo o cana, o umpli cu apa și pui o lingura de frunze. Lași 5 minute fix nu mai mult ca e de rău și apoi o bei ca pe țuică. Te bagi în pat și repeți de trei ori: sa fuga dușmanii sa fuga dușmanii sa fuga dușmanii ca eu sunt cel mai barosan și le fac felu. În 3 zile o sa treacă spiritele astea rele.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Excalibur09):

Strict frunze d-alea da poți pune și altele pentru aroma. Nu găsești, ciordesti. Sau mergi în pădure da acum e cam greu sa găsești.
Barosan ești atunci când știi ca dușmanul n-are valoarea ta ca doar tu ești unicat.
Da sa o fierbi la foc mic sa nu se încălzească prea repede.
Globul meu nu minte ma vezi ca te blesteama dacă îl vorbești de rău.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Excalibur09):

Ai adus insulte la adresa globului meu care e sensibil.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Excalibur09):

Ai spus globului meu magic fermecat unic strălucitor rotund de sticla ca face figuri.
Pedeapsa capitala! La spânzurătoare cu tine! Așteapta-ți rândul la ghilotina!

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru Excalibur09):

Apa pe alea de la aragaz rolling on the floor

| Andreeush a răspuns:

Poate te simți stresată dintr-un anumit motiv, sau ție teamă de ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| roxyroy a răspuns:

Serpii in general sunt dușmani trebuie să ai griji sa te ferești de ei

Răspuns utilizator avertizat
| roxyroy a răspuns (pentru Excalibur09):

Si serpii

Răspuns utilizator avertizat