| OanaPissy a întrebat:

Hey!
din vara am inceput sa fac curatenie prin casa mai in fiecare zi(praful vasele, paturile, strang tot prin casa si faceam luna) iar mama s-a pbisnuit cu asta pentru ca adora curatenia.
Saptamana asta a fost foarte aglomerata cu testele initiale si am invatat foarte mult si nu am mai avut timp de curatenie si de aceea m-a certat foarte aspru.
Offf ma cearta intr-una si intr-una si nu din cauza ca am facut o prostie cum fac copiii ci din cauza ca nu am strans si eu prin casa.
Cand ii cer si eu un pupic cat de mic pentru ca eu o iubesc mult de tot ea zice ca nu e pupacioasa si pe fratele meu cand ii e drag de el il pupa pana cand el o respinge pentru ca nu e prea...cum sa zic... dragastos.
Eu o iubesc mult si o imbratisez odata i-am si explicat plangand ca vreau si eu sa imi acorde atentia pe care i-o acorda fratelui meu si a zis ca nu o sa mai faca asa.
Acum iar acelasi lucru:,, N-am vazut asa copil nesimtit de cand mama m-a facut." da un compliment nu prea am auzit-o sa spuna despre mine.
Astazi cand s-a simtit rau eu i-am zis Tatal nostru eu mi-am facut cele mai multe griji sa nu o doara mai rau ba chiar i-am facut si masaj la cap.
Ganditi-va cum ma simt cand zice despre mine ca sunt copil nesimtit si altele.
In weekend nu petrecem timp liber ca...na trebuie sa facem CURATENIE da stiu ca trebuie dar continuu continuu m-am saturat si din cauza asta am ajuns sa fiu eu copil nesimtit ca mai uit o cana sau o farfurie in chiuveta.
Am ajuns sa caut pe google titluri de,, mama nu ma iubeste";,, mama ma cearta mereu";,, mama nu ma baga in seama" etc
Am ajuns sa cred si eu ca nu sunt buna de nimic si ca nu am un rost.
Voi ce credeti?

4 răspunsuri:
| LAYILA a răspuns:

Trebuie sa te faci emo sa vedem ce iti zice atunci sa iei o nota rea si cand te intreaba de ce ii zic pentru ca nu ai avut timp de invatat ca ai facut curat... eu nu am mai primit o imbratisare de la mama mea de vr 5 ani si cand merg la ea in vizita numai ne certam eu am 18 ani si nu mai locuiesc cu ea de vreo 4 ani, asa sunt parintii au mentalitatea lor cred ca le e ruse sa iti exprime sentimentele, dar tatal tau cum e?

| Lolo666 a răspuns:

Asa sunt mamele cateodata. E posibil sa fie doar o perioada mai grea... Vorbeste depre asta cu ea. Sunt sigura ca va intelege... Multa bafta

| OanaPissy explică:

Scuzati-ma cred ca am avut o criza de suparare

| OanaPissy explică:

M-am obisnuitoarecum...si oricum eu stiu ca o iubesc mult si ea la fel chiar daca nu imi arata asta