| Sckizia a întrebat:

Hey! e aiurea daca pui pe fb multe poze selfie?

6 răspunsuri:
| Byucc a răspuns:

1. selfismul nu exista omg oameni buni
2. da, e cam aiurea (attention ***)
3. tu oricum, fa ce vrei happy

| Alexandraaq a răspuns:

Eu nu cred ca are ceva...
happy

| Irinα a răspuns:

Nu, nu deloc aiurea. Iata cateva trucuri pentru a realiza un selfie perfect:
- Evita cu orice pret botul de rata
-Lumina potrivita
-Alege unghiul ideal
-Aplică cel puţin două straturi de mascara. O metodă pentru ca genele să fie complet acoperite, de la rădăcină şi până la vârfuri este să clipeşti ţinând pensula pe gene. În acest fel genele vor fi perfect "îmbrăcate" în mascara şi vor fi foarte vizibile în poză.

| Fintommi a răspuns:

Da... cu cat mai multe "selfiuri" cu atat devii mai obsedat. Asa s-a inventat si boala selfism. Mie sincer mi se pare aiurea; sa faci poze peste tot ca sa afle toti unde esti acum sau ce faci ( la baie, la bucatarie, in oras ..etc ). Eu nu le am sincer cu pozele, imi fac foarte rar, sunt lucruri mai bune de facut decat sa stai mereu si sa postezi poze selfie pe fb.

| Skullduggery a răspuns:

Cercetatorii amercani au descoperit o boala numita selfism.
Are 3 grade :
1. Daca faci 3 poze pe care nu le pui pe Facebook suferi de selfism de gradul 1
2. Daca faci 3 poze pe care le pui pe Facebook suferi de selfism de gradul 2
3. Daca faci 10 poze pe care le pui pe Facebook suferi de selfism de gradul 3

Sper ca te-am ajutat!

| tiberiu31 a răspuns:

Trebuie sa-ti placa tie, asta conteaza