| anamimanonim a întrebat:

Hey everybody! Am si eu o intrebare! happy
Am 13 ani, sunt fata si vreau si eu activitati DISTRACTIVE pentru a-mi ocupa timpul liber din vacanta. Aceste activitati sa se desfasoare in casa (nu ma prea lasa parintii afara) si sa nu implice prietenii, colegii (parintii nu ma lasa la prietenele mele acasa si nu ma lasa nici sa le chem la mine). Eu am un calculator din acela vechi, din 2002, dar nu am net pe el. Am net doar pe telefon. Iar pentru calculatorul asta am doar jocuri de copii mici, cu printese etc. Si nici nu mai merg boxele la el.
Aaa, si fara 'citeste o carte, asta trebuie sa faci la 13 ani'. Pentru aceste persoane va anunt ca am teme de vacanta, dar ele nu o sa-mi ocupe tot timpul. Si vacanta este pentru a te relaxa.

Răspuns Câştigător
| Marton_JoJo_1990 a răspuns:

-scrii poezii amuzante
-sa desenezi chestii amuzante pe o foaie
-sa iti faci poze amuzante
-sa iti faci unghiile
-sa iti faci parul(incerarca coafuri la nimereala, eu am gasit o gramada)
-sa iei 2 suluri de hartie si sa te "imbraci" cu ea
-sa faci origami
-sa faci "retete" (gen o lingura de otet. doua linguri de scortisoara, patru linguri de faina etc.)
-sa dansezi
-sa strivesti muste
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Compune un cantec.
- Fa-ti niste tricouri personalizate.
fundahappy

| anamimanonim explică (pentru Marton_JoJo_1990):

Ai niste idei bune, in afara de:
- sa iei 2 suluri de hartie si sa te imbraci cu ea. Banuiesc ca te referi la hartia igienica. Daca as face ce ai scris aici, ei mi-ar spune: de ce consumi hartia? N-ai ce face? Mai bine arunca-te in fata unui tren, nu consuma banii degeaba. Bla bla bla
- perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf. N-am un telefon care face poze atat de bune, dar nu am nici aparat foto.
- inventeaza un nou tip de sandwich. Pai, nu prea am cum! Daca la noi gasesti in frigider vreo felie de cascaval sau sunca sau salam, e MINUNE!
-fa-ti niste tricouri personalizate.
Daca as modifica vreunul dintre tricourile mele urate, mi-ar zice ce ti-am scris mai sus, la faza cu hartia.
In rest, ideile sunt bune. Sper ca ma intelegi si ca nu te-ai suparat. Aaa, si iti dau funda!

| anamimanonim explică (pentru Marton_JoJo_1990):

Am zis ca iti dau funda, dar in dreptul tau nu apare. De ce?

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Sa te uiti la televizor la niste filme, sa vorbesti cu prietenii la telefon daca ai credit, Nu prea stiu nu am idei este foarte complicat daca nici calculator calumea nu ai... daca nici macar nu te lasa afara, e vara, toata lumea se distreaza pe afara... le-ai putea propune parintilor sa mergeti undeva intr-o mica excursie sau ceva de genul.

| zurick a răspuns:

Salut! Dar de ce doresti activitati numai in casa? De ce nu te lasa afara sau la prietenile tale? Este vacanta nu trebuie sa stai doar in casa(oricum in casa te plictisesti mai ales daca esti singura)Ar trebui sa te lase sa iesi pe afara cu prietenele tale, sa va distrati ca nu degeaba vacanta e iubita.