| LexieღLorraine a întrebat:

Hey,hey happy! Am o problema destul de complicata legata de iubire, daca tot suntem adolescenti happy (jk). In fine, am nevoie doar de niste sfaturi pentru ca sunt putin confuza.Cand eram mai mica, mergeam in vacantele de vara la bunica mea la tara. Acolo era un baiat cu care ma jucam aproape tot timpul.Eram mici aveam cam 9-10 ani.Ei bine, nu am mai fost acolo de vreo 5-6 ani si nu l-am mai vazut. Acum cateva zile am fost din nou sa petrec ceva timp pe la tara pentru ca e vara si singura acasa nu prea am ce face. Am iesit cu niste fete pe afara si a venit si el cu prietenii lui. Vreau doar sa spun pentru inceput ca s-a schimbat foarte mult (in bine).Din cate am observat cred ca isi mai amintea putin de mine pentru ca mi-a stiut numele.Am jucat cateva jocuri cu totii dupa care a trebuit sa plecam pentru ca era tarziu.Problema este ca tot timpul m-am gandit numai la el si a inceput sa-mi placa de el. Mereu il vedeam ca se uita la mine, radea la glumele mele happy.Dar nu stiu ce sa inteleg. Mi-ar placea sa fim mai mult decat prieteni doar ca sunt foarte multe motive care ne despart.Suntem cam la o ora distanta unul de celalalt si nu avem cum sa tinem legatura.O sa incep scoala in toamna si nu o sa mai pot merge acolo deci relatia noastra ar fi oricum imposibila sad. Partea buna este ca vara asta o sa-mi petrec mai tot timpul acolo.Deci ce sa fac? Sa las totul asa si sa ramanem doar prieteni sau sa sper la ceva mai mult? Daca da spuneti-mi ce ar trebui sa fac si ce nu.(Nu ca nu as stii doar ca vreau sa aud si parerea voastra).O parte proasta este ca nu pot sa il uit sad.(De ce e dragostea atat de complicata?). Scuzati categoria daca nu este potrivita happy.

Răspuns Câştigător
| Xnx_Anto_1989 a răspuns:

Am 15 ani, si pot sa iti spun sa nu il lasi uite continua sa ili placi, vorbeste cu el, razi la glumele lui, aranjeazate inainte sa iesi vu el si fi atenta sa nu o dai in bara crede-ma si bunici mei stau departe la vreo 3 ore de noi, iar eu intro vara am avut acolo cea mai frumoasa relatie, te sustin!

| LexieღLorraine explică (pentru Xnx_Anto_1989):

Multumesc foarte mult pentru raspuns si pentru sustinere :*:*. P.S. : Si eu am 15 ani happy! Sper sa fie cum zici tu happy!

| Xnx_Anto_1989 a răspuns (pentru LexieღLorraine):

Nu ai pentru ce! Tine minte umeri sus zambeul pe buze si vei reusi! laughing sa imi spui rezultatul

9 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Stii ca tu ti-o faci cu mana ta, nu? Tu singura insisti sa te gandesti la el. Sa crezi ca vrei o relatie cu el, ca ai nevoie de el in viata ta ca si iubit. Dar te-ai intrebat "De ce?" Pentru ca a crescut si s-a facut frumusel? Pentru ca rade la glumele tale? Trebuie sa stii sigur de ce anume il vrei pe el si nu pe altul. Sau sa te intrebi daca chiar ai nevoie de un iubit sau vrei doar sa fii in randul lumii. Totul e in mintea ta, iar mintea o poti controlawinking

| StalkerSoul a răspuns:

Daca distanta dintre voi este de o ora atunci de ce mai iti faci griji? va puteti vedea zilnic.happy sau macar la 2 3 zile
Cred ca va placeti reciproc, eu zic sa da-i o sansa acestei relatii happy

| bbu2eugen a răspuns:

Vorbeste cu el serios si explica-i ca ti place de el. Stiu ca e greu dar numai asa ajungi la ceva serios chiar daca iti doresti.

| AlexDinTimis a răspuns:

Salut Lexie happy! Imi place povestea ta. Reprezinta in mare parte o adevarata provocare pe plan psihic. Distanta, timp si alte chestii marunte. Mereu te gandesti la viitor si iti provoaca stres, suparare si iarasi stai pe ganduri mai negrisoare oleaca. Daca stai sa te gandesti, iti amintesti si ce frumos a fost sa stai cu el, sa se uite la tine, interes reciproc 100%. Toate astea te duc in mare la o stare mai naspa, ca sa zic asa. Am avut multe momente din acestea : ce voi face, ce am facut si mai ca intram in vreo depresie. Insa am trecut cu bine peste toate, fara gluma. Am gasit eu acum catva timp un proverb sau ceva de genul care m-a ajutat enorm de mult! "Daca vrei sa fii suparat, gandeste-te la trecut; daca vrei sa fii stresat, gandeste-te la viitor; daca vrei sa fii fericit, traieste clipa!" Nu te mai gandi la lucruri care in mare parte se rezolva de la sine. Totul va fi bine, doar traieste clipa si o sa vezi cum acel gand "negrisor" o sa dispara total. Deci, fii cu el si restul se va rezolva de la sine. Pupici!

| pepsi99 a răspuns:

Incearca sa te apropii de el, poate e la un liceu apropian, nu stiu

| LexieღLorraine explică (pentru pepsi99):

Chiar este la un liceu foarte apropiat de casa mea dar tot nu am cum sa il vad. Eu sunt la un alt liceu care e mult mai departe sad. Oricum multumesc foarte mult pentru raspuns :*!

| pikakatejulia8 a răspuns:

Eu am doar 13 ani nu stiu daca te pot ajuta dar totusi sa incerc..si eu am fost in locul tau crede-ma. si m-am cuplat cu el a fost tare ..pana cand am aflat de pe facebook ca se muta nu am stiut inca in ce oras s-au tara se muta doar dupa 3 zile si chici s-a mutat fix in orasul meu de atunci inca m-ai suntem impreuna ..deci sfatul meu este sa fiti iubiti si daca nu merge asta e.dar poate ca. intr-o buna zi cine stie dumnezeu face o minune cum mi-a facut si mie te pwup fundita?:3