| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Îmi place de un băiat cu 8 ani mai mare ca mine. Ce ar trebui sa fac? El nici măcar nu știe ca exist... Am vorbit și cu mama pe tema asta, mi-a dat niște sfaturi, dar nu m-a ajutat absolut deloc. Ma gândeam ca poate cineva de aici îmi poate da niște sfaturi...

Răspuns Apreciat de Editori
| Genesys2001 a răspuns:

Bună.
Treci printr-o perioadă delicată, și te înțeleg perfect. Treci prin tranziția de a te transforma în adoleșcent și începi să dezvolți sentimente pentru o anumită persoană.
Ai tot dreptul să decurgi la asta, dar trebuie să te gândești la consecințe.
Poate că mama ta este de acord cu asta din câte am înțeles, sau nu este de acord, dar trebuie să ne gândim bine înainte de toate.
Poate că băiatul pe care îl placi, este cu capul pe umeri și nu își dorește sau nu și-ar dori în cazul tău o relație cu un minor.
Nu am venit cu nicio intenție rea, am venit să te ajut.
Poate de exemplu, vei începe o simplă conversatie cu băiatul respectiv și atunci când va afla ceea ce simți pentru el îți va spune că nu dorește o relație cu un minor, cum am spus mai sus. Dar totul depinde de personalitate și de persoana respectivă.
Nu sunt expertă, nu sunt psiholog, dar cert este că relația aceasta care tocmai va fi platonică dacă se va întâmpla din motive certe nu va funcționa.
Îți doresc numai bine, și tocmai e că decizia ta contează mai mult decât decizia oricărei alte persoane!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Hau bau... tanti ti.a recomandat sa mergi cu el tinand cont ca e cat hardughia de mare comparativ cu tine. Nu e bine diferenta prea mare. Unica chestie ce o poti face e sa te bagi in seama cu el

| Linda a răspuns:

Asteapta pana ai peste 18 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Să faci ceva ca să știe că exiști în primul rând. Acesta ar fi primul pas.
Dacă nu ți-e frică uite o idee.
Mergi direct la el.
Mă numesc Krissro și vreau să te anunț că exist. Și că îmi place de tine.
Și te uiți la mutra lui. Dacă zămbește, zâmbești și tu. Dacă râde, râzi și tu.
Și ai reolvat problema în doi timpi și trei mișcări.
Dacă nu, stai, te mai gândești, că o fi că o păți, și altă fată pune măna pe el.
O să îți spun p poveste de poveste.
Un domn tânăr mi-a arătat o poză. Soția lui. O frmumusețe de feneie.
Mi-a spus cum a cunoscut-o. Era într-o cafenea. Stătea singură la o masă. La celelalte mese, doar bărbați De cum a intrat ea, și s-a așezat, toți bărbații, cu ochii pe ea. Și păreau câțiva din ei, gata să o abordeze, să o agațe, cum se zice. Și el s-a gândit așa. Dacă mai stau mult și mă gândesc, o pierd. Și s-a ridicat de la masă. În acelaș timp s-au ridicat și alți bărbați de la mesele lor, privind țintă la masa femeii, cu intenția de a merge acolo. El a gândit așa. Dacă nu ajung eu primul la ea, cineva mi-o ia, o pierd. Astfel s-a deplasat spre masa femeii, cât de repede a putut, fără să alerge totuși, căci era într-un local civilizat. Așa că a fost el primul care a ajuns lângă ea. S-a prezentat și a cerut-o în căsătorie. A făcut asta cu voce tare, încât s-a auzit în local. Cei ce se îndreptau tot spre masa femeii, care probabil aveau alte gânduri, mai ușoare, au rămas blocați, căci era ceva foarte neobișnuit. Femei i-a spus să ia loc. A început să discute cu el. Pe urmă s-au căsătorit.
O dată eram coleg la un serviciu, salvamar la Mamaia și un țigan semi analfabet, care spunea că în asemenea situații, cinci minute de întârziere, e mult, prea mult.
Așa că, de câte sfaturi mai ai nevoie, ai unul mai sus.
Sau caută pe You Tube cântecul.
Fata mamei ce vrei tu,
Ce bărbat s-ăți dea mămica,
Nu, nu mămico, nu...
https://www.youtube.com/watch?v=GrtrQCe1XR8

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu zic sa-ti cauti prieteni printre adolescenti. El este deja adult si are alte teluri, nu cred ca se leaga la cap cu o coila - ca inca asta esti la 15 ani. Doar daca vrea o aventura cu o adolescenta.

| Michaeel a răspuns:

Nu merita sa stai sa plângi după un băiat care nu știe ca exiști, care mai e și cu opt ani ma mare. După poza de profil ma gândesc ca ai 11-12 ani, poate ma înșel asa ca îți dau 13, astfel încât el e major și tu ești minora. Nu vei putea fii niciodată cu el, sunt 0% șanse ca el sa vrea sa fie cu o fata mai mica decat el cu 8 ani și care est încă minora. Dacă ați fi fost amândoi majori (ex:20-28 de ani) ai fi putut sa te bagi în vorba cu el și sa iese ceva. În loc sa te consumi mai bine îl lași în pace și nu te gândești la el.

| CosminCD a răspuns:

Parerea mea: nu cred ca trebuie sa faci ceva! Lasa-l in pace. Are alte aspiratii daca e cu 8 ani mai mare.

| Yurim a răspuns:

Acolo unde apare:? Am pus un emoji, dsr se pare ca în loc de emoji apare aceste semne de întrebare, scuze