| 0Bianka0 a întrebat:

Hey, îmi poate spune cineva un mod mai interesant de a întreba pe cineva "ce mai faci"?
Clasicul "Cf?" mi se pare monoton :'(

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce mai faci? cum (mai) ești?
Nu mi se pare monoton dacă vine de la o persoană care mi-e dragă

| Mosotti a răspuns (pentru Adry05):

Da, asa incep multi prieteni discutia si in real, majoritatea.

| Mosotti a răspuns:

Eu nu stiu ce aveti toti cu ce mai faci, cu buna si asa mai departe, astea s-au folosit de sute de ani fara probleme. E normal sa saluti un om prima data, poti sari peste ce mai faci, sa zici ce iti place sa mananci, si altele, dar buna sau buna ziua ori salut trebuie zis!

Cum sa sari peste salut?! Ce sa fac, sa zic direct "draga ce iti place sa mananci?", adica sa sar peste buna, e penibil.
Chiar si pe strada zici "buna ziua...va rog sa-mi spuneti cat este ceasul". Saluti intai.

Conteaza sa iti placa omul ala cu care vrei sa vorbesti, fie ca prieten fie ca iubit, si nu mai conteaza, orice zici e binevenit, nu mai e monoton sau nemonoton.

| Andreeush a răspuns:

Cum o mai duci?
E și asta un fel de a începe conversația.

| LPCTSTR a răspuns:

"Șii... cum îți mai duci existența?"
"Mai trăiești?"
"Mai trăim?"
"Am crezut c-ai murit"
"Murim și noi? laughing "
"Mai trăim?"
"Ce-ți face existența?"
"Cum o mai duci?"
"Cum mai ești?"

| aXy99 a răspuns:

Ce zici?