| TwEEty_9286 a întrebat:

Hey imi puteti spune si mie cat ma explicit ce inseamna"LooL"?

Răspuns Câştigător
| kryssumik a răspuns:

LOL, scris și Lol, prescurtare de la expresia engleză "laugh out loud", multe râsete, este un termen argotic folosit pe Internet pentru a exprima în scris hohotele de râs. "Lol" a apărut prima oară în Usenet, în SUA. Cu timpul unii tineri au adoptat acest acronim în sesiunile de chat, la mesajele SMS și chiar și oral, în vorbirea de zi cu zi[necesită citare].

LOL mai poate proveni și de la Lots Of Laughts sau a Lot Of Laughing, cu aceeași semnificație.

11 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

LoL, inseamna ca te razi de nu mai poti.
De exemplu un prieten pe mess iti zice un banc, si iti place, nu te apuci sa scrii in 100000 de randuri "rolling on the floor)))))", doar scrii acest LoL.
Pa, pa.

| DroGuleTz a răspuns:

Lol adica e un semn de a te exprima = a rade a zambi a fi amuzat big grin funditabig grinpuppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| BiwCupcake a răspuns:

Lol = razi in hohote [rolling on the floor]

| CrazyFrog a răspuns:

Lol = Lost Of Love

| GOaway a răspuns:

LoL = Laughing Out Loud (termen folosit pe internet pentru a exprima râsul).

| denisaa_3658 a răspuns:

Lool = normal :!

| Papusicaaaaaa12321 a răspuns:

Lol il folosesti atunci kande ceva amuzant... cand razi

| Roxana_9434 a răspuns:

Laugh out loud sau laughing out loud!
Mai pe romaneste, multe rasete, hohote de ras!
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! LoL ( nu lool) inseamna evident---lol=evident. Nu ai vazut ca daca spui tu ceva, celalalt care te asculta iti zice lol inseamna evident happy fundita+Vot puppy dog eyes?

| Klaudyea a răspuns:

Lol=lots of laugh(multe rasate ). Adica cand cineva spune ceva gen wooow pui lol.simplu