| GeorgyPopeasca a întrebat:

Hey! M-am gandit sa ma apuc si eu de jocul League of Legends, dar cand dau pe el imii apare o casuta in care zice asa "Video card doesn not support pixel shader 2.0".Ce ar trebui sa fac pentru a merge?

Răspuns Câştigător
| RetardedRacoons a răspuns:

Ar trebui sa schimbi placa video cu una ceva mai buna. Probabil ca ai sistem pe agp foarte vechi, cauta un nVIDIA 6600 sau 6800. Ma rog poti pune si o placa ati in loc de nVIDIA, important e sa suporte "pixel shader 2.0 cel mai bine 3.0 ca si-asa ai restul sistemului praf.

1 răspuns: