| IngeruMeuCurcubeuTau a întrebat:

Hey! Maine merg in excursie cu clasa la Alba-Iulia (sunt di Bucuresti) stiu ca e un drum lung deci...
1.ce sa fac ca sa nu ma plictisesc(reviste, carti...nush)
2.ce mancare sa imi iau pe drum ca sa nu mi se faca rau
3.Voi ce faceti bcand mergeti la drum lung cu autobuzul?(scuze categorie)Funda cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Capsunicax3 a răspuns:

Pai. 1 duti un pachet de carti si joacate cu colegii tai. Pune`ti videoclipuri amuzante pe telefon Asculta muzica Joaca-te cu o minge mica Povesteste cu colegii tai 9 amintiri de`a voastre) facti cu mana la geam..la oameni. etc. dar in nici un caz nu citii pentru ca daca esti in masina si citesti va trebui sa porti ochelari. pentru ca drumul masinii. si cum se misca cartea. revista. te afecteaza
2 puneti un sandwis cu.: margarina. salam, rosii, castravete, si cascaval. pulpe de puii. paine prajita. pulpe de pui. 3 ce ti-am zis mai sus.:* Bafta Si sper ca o sa te distrezi.:* Sper ca te-am ajutat. spune`mi daca merg solutiile mele.:**:*:*:*:*:* Funda te rog din suflet.puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| IngeruMeuCurcubeuTau explică:

Poi faza e ca eu sunt a 5a si vine doar fata si un baiat din clasa mea...in rest fratele meu si clasa lui de a7a si mai multe clase pe care nu prea le cunosc...

| PsiholoagaTa a răspuns:

Alba Iulia este aproape de mine si nu inteleg de ce va duce asa de departe..aici nu se poate vedea cv.asa de special. in fine.
Nu te vei plictisii. drumul va fi ok, iti poti duce ceea ce iti face placere, iar in materie de mancare. du ti ceva ce nu se strica deoarece e destul de cald, ceva chec, ceva ce sta mai mult. snitele, covrig cu susan, ceva ce sa nu iti provoace rau, o sticla mare de apa proaspata, ceva dulce ce iti face placere. nu uita de telefon si de casti. daca nu iti va placea ce canta vei avea propria muzica. crede-ma nu te vei plictisii deloc pentru ca dca pleci cu clasa nu ai cum. mai cantati, mai jucati fazan, sau carti. va fi super. drum bun si sper sa te distrezi! funda?

| Stanku a răspuns (pentru PsiholoagaTa):

Buna! Eu am mers cu clasa in excursie din Alba la Bucuresti si sincer drumul a fost foarte lung si plictisitor. Cel mai bine ne-am distrat facand farse si distrandu-ne impreuna, jucand jocuri gen:Adevar si Provocare, Culorie, Ai cazut intr-o fantana. Distractie placuta!:*