| .;x;x FaTha KrE tHe IuBeshTee;x;x. a întrebat:

Hey! Mersi pentru raspunsurile la intrebarile anterioare.
Dar...Mai am o intrebare si sper sa ma ajutati!big grin
Problema este ca de o luna am devenit prietena foarte buna cu o fata pe care o cunosc de cand eram mica (denisa:X), dar si verisoara mea la fel. Ne intelegem foarte bine cu ea, dar eu mai sunt prietena cu o fata pe care deni si veri mea nu o suporta pentru ca s-a luat de Deni insa eu nu am nimic cu ea, ba chiar ne intelegem f bine si avem incredere una in alta (Vale:X). Aceasta fata pe care ele doua nu o suporta este la randul ei prietena cu una din cele mai bune prietene a Denisei (Daniela:X). Dar acum cateva zile s-a intamplat ceva care m-a facut sa ma simt foarte prost. Denisa s-a certat cu una din prietenele ei cele mai bune (Daniela) pentru noi. Adica Daniela zicea ca de cand sta cu noi isi bate joc de ea si ca o barfeste cu noi, Insa nu este tot adevarat! Denisa intr-adevar o barfea cu verisoara mea dar eu nu am niciun amestec! Denisa s-a certat rau cu Alexandra si ma simt vinovata! Cel mai rau este ca nu stiu pe cine sa aleg: Denisa sau Vale si Dana? Nu pot alege intre ele! Tin la toate 3 (in special la Deny si Vale care sau certat extrem de rau si si-au spus vorbe f urate)... Ma simt aiurea rau de tot! Nu vreau sa ma cert cu niciuna! Insa cand vb de Danyela si Vale verisoara mea le injura si... offcryingcrying
[nu exista nicio cale ca ele sa se impace pentru ca si-au vorbit urat si acum se injura reciproc] sad

Sper ca ati inteles ceva.big grin
Va rog frumos ajutati-ma!
:X

Răspuns Câştigător
| anaid a răspuns:

Daca nu exista nici o cale de impacare intre cele trei fete pur si simplu trebuie sa le explici foarte clar, cu foarte multa comvingere ca tu nu vrei sa renunti la prietenia niciuneia si ca daca intr-adevar iti sunt prietene trebuie sa accepte asta.Aceasta apropierea a ta fata de toate trei poate conduce la o impacare, nimic nu e exclus.
Succes cu prietenele talewinking

3 răspunsuri:
| Alice_6278 a răspuns:

Incearka sa le explici situatzia. zile ca tzii la toate si ca nu vrei sa fii certata cu nimeni.intreaba ce folos are daca nu veti vb sau daca injura pe altcineva.fii tare macar incearca si spune-le.succes:*

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Poate reusesti totusi sa le impacithinking

| vintageheart a răspuns:

Sincer nu am inteles mare lucru din ce ai povestit. Tu poti fi prietena cu cine vrei tu, nu cu cine vor prietenele tale.Nu prea stiu cum s-ar putea impaca insa poti fi prietena cu toti. Poti sa ceri si sfatul mamei, pe mine ma ajuta in unele situatii.
Sper ca te-am ajutathappy