| ralukmik a întrebat:

Hey... mi-am facut un cont pe TWITTER, dar nu prea stiu multe despre el. ma puteti ajuta? vreau sa aflu ce se face pe el. se pot pune poze? daca da, cum pot sa le vad pe ale celorlalti? plss. dau funda. mersi.

Răspuns Câştigător
| ionut1980 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Twitter
Uite ce inseamna; mai bine revino la hi5.

1 răspuns:
| nevermindpeople a răspuns:

Foarte usor. Pentru poze, intri pe http://twitpic.com si incarci.
Acum sa-ti explic cum e "faza" cu twitter.
Este foarte usor sa-ti faci contul. Dai pur si simplu Sign in si completezi. Twitter [insemnand pe engleza, palavrageala.] permite utilizatorilor scrierea și transmiterea de mesaje de maxim 140 caractere (litere) prin Internet. Este uneori descris ca fiind "SMS-ul Internetului". Tot ce trebuie sa faci este sa scrii in acel patratel tot ceea ce crezi, ce gandesti, ce vrei, absolut orice. In momentul cand ai dat 'tweet' mesajul tau poate fi vizualizat de toata lumea, in specila de Follower-si tai [urmaritori, care vad tot ce spui.] Ca sa vorbesti cu o persoana tot ce trebuie sa faci este sa pui @Nickname-ulPersoanei. Bineinteles ca followerii tai vor vedea ce anume ai vorbit cu acea persoana, dar diferenta este ca personajul va afla foarte usor ce i-ai spus, este ca un fel de adresare, daca intelegi. Cam asta este Twitter. Daca mai ai intrebari, te ajut cu mare placere. Si btw. Pentru a vedea pozele alora trebuie doar sa intri pe http://twitpic.com/NumeleRespectivului