| Elly025 a întrebat:

Hey prieteni.
Imi puteti spune o aplicatie care iti numara cati pasi ai facut pe zi? Am instalat o gramada de pedometre dar la toate trebuie sa intru in aplicatie sa vad cati pasi am facut si vreau sa imi spune tot un pedometru dar care sa imi arate pe ecran cati pasi am facut.

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Sebastianjuan a răspuns:

S-Health, daca reusesti sa il instalezi cumva e foarte bun. Mie imi merge cu gpsul si internetul oprite, probabil se foloseste de vreun senzor de miscare. Iti arata si goal-uri si alte chestii foarte faine.

2 răspunsuri:
| IoNuTz96 a răspuns:

S-Health este o aplicatie buna dar aici intervine problema unui senzor de miscare... De exemplu daca eu misc telefonul in sus si in jos doar cu mana, el imi adauga pasi in aplicatia S-Health ( asa se inampla si in buzunar cand mergi ) fara sa ai gps activat sau alte procarii. Deci... in primul rand trebuie sa ai un telefon mai modern care sa aiba aceasta functie, acest senzor. Al meu (S6 edge) a venit cu S-Health preinstalat deci clar telefonul meu are un senzor de miscare adaugat in telefon special sau mai bine zis "actualizat" la zi pentru aceasta aplicatie. Deci o sa fie cam degeaba daca instalezi aplicatii pentru asa ceva daca telefonul nu te ajuta. Cel mai probabil aplicatiile pe care le vei incerca iti vor cere sa activezi GPS-ul si datele ca sa monitorizeze miscarea ta in spatiu dar datele vor fi cam eronate.

| DascaluViorel a răspuns:

Incearca S Health La mine functioneaza, Iti arata cati posi faci zilnic, iti face un raport saptamanal, Te anunta cand faci pasii necesari pentru fiecare zi, cate calorii ai pierdut, etc...