| DumyΔ a întrebat:

Hey prietenii am nevoie de un sfat ...as vrea sa incep convorbirea cu un baiat si cam nu stiu cu ce sa incep ...va rog dati-mi o tema

10 răspunsuri:
| niku93 a răspuns:

Incepi cu o formula de salut.

| CrazyTeenager a răspuns:

Baga-te in seama cu el si discutati despre un eveniment comun.

| edy132 a răspuns:

F= fata / B= baiat

F: Bunabatting eyelashes
B: Buna big grin
F: Imi esti foarte drag si as vrea sa stiu ce parere ai despre mine
B:?

? - Asta trebuie tu sa afli.

Hai ca nu e greu, poti incepe prin a iti face curaj, totul vine de la sine : )

| BiuL a răspuns:

Intreaba-l ce a facut de rev, apoi povesteste i si tu, intreaba l ce muzica asculta, eventual faceti schimburi de linkuri de youtube. Ideea e sa nu il intrebi chestii la care se poate raspunde printr-un singur cuvant ( de exce faci? bine; te-ai distrat de rev? da) si sa nu fii prea agasanta, lasa-l si pe el sa zica una alta, sa nu fie ca un interogatiu pentru el.

| Ana_4223 a răspuns:

Pai il intrebi mai intai ce face el o sa iti zica probabil bine tu..si daca il cunosti binisor si aveti prieteni comuni sau subiecte comune gen scoala prieteni profesori teme sau, deschide un subiect dintre acestea enumerate mai-nainte
Daca nu il cunosti intreaba-l cati ani are prin ce zona a orasului sta la ce scoala invata si usor usor o sa afli mai multe despre el si el despre tine.Succes!

| Miruu12 a răspuns:

Pai prima oara trebuie sa spui "Ce faci" cu ton bland dar vesela si bine dispusa big grin. Apoi chiar nu stiu laughing. Nu e musai sa vorbesti ceva legat de scoala dar daca vrei sa il intrebi ceva legat de asa ceva poti intreba.Cum ar fi cand ma suna un coleg ma intreaba ce fac... imi spune si el ce face apoi uneori ma intreaba cand dam test la...{cutare} sau orice. Uneori ne mai dam cu parerea despre fete sau baieti ori din clasa ori pe dinafara. Sau faze amuzante facute de cineva sau in fine. Cam asa ceva happy. Vorbesc mult pe un anumit subiect si trec ore in sir daca vorbim despre diverse domenii :p. Sau il mai induc in eroare cand i spun ce baiat frumos am vazutt love struck laughing. Sii el ramane asa mut rolling on the floor). Incearca sa vorbesti despre ceva ce va intereseaza pe amandoi si sa ai grija sa nu il plictisesti ca mie mi se intampla cateodata laughing. Sper ca te.am putut ajuta big grin.

| elenukbombonik a răspuns:

Discutati pe o tema obisnuita. Nu trebuie sa te prefaci in fata lui. Intreaba-l ce tip de muzica prefera... Ce filme/seriale vizioneaza... Lucruri simple, care iti plac tie.

| tpuforyou a răspuns (pentru elenukbombonik):

App super tricoul din profilul tau ))

| elenukbombonik a răspuns (pentru tpuforyou):

: ))

| Lena4kal a răspuns:

Salut...pur si simplu poti incepe cu un salut, apoi poti vorbi despre o tema pe careo aveti in comun(asta daca il cunosti binisor). Poti chiar sa-l intrebi despre el ca exemplu:citi ani ai? sau unde locuiesti.pe orice tema poti vorbi cu un baiat, principalul lucru este cum sa intri intr-o discutie cu el. Sper ca ti-am fost de folos. Fundita?