| diu a întrebat:

Hey.stiu engleza la perfectie.franceza cat sa port o conversatie, acum trebuie sa invat italiana pentru ca ma duc la sch in italia din septembrie, si pe langa imi mai place spaniola si as vrea sa o invat. voi ce ziceti merita?

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, mai ales că sunt foarte uşor de reţinut deoarece se aseamănă mult cu româna. Cred că te vei descurca. Italiana şi spaniola sunt uşoare! Baftă!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu cred ca merita, se spune ca esti de atatea ori om cate limbi straine stii. Si apoi, stiind limbi straine, te vei putea descurca mai bine in tara a carei limba o vorbesti. Succes!

| anonima10 a răspuns:

E foarte usoara spaniola.Eu sincera sa fiu m-am uitat pe acasa tv cativa ani si am invatat sa vorbesc la perfectie...acum sa vad si cu scrisul cum fac.Eu zic sa te apuci de ea ca merita!