| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Sunt clasa a VIII-a si anul asta am banchet.Nu stiu daca sa ma duc...Nici macar nu stiu sa dansez deloc, ca nu am facut dansuri niciodata...Si nu stiu, cred ca o sa fie cam plictisitor, cel putin pentru mine, ce sa fac toata seara? So, vreau si eu sa stiu cum a fost la banchetul de clasa a VIII-a. Ce ma sfatuiti?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te duci si stai pe scaun mai mananci ceva de pe acolo si daca cineva te invita la dans mergi cu el si iti arata chiar daca nu stii misti si tu acolo piciorul nu e greu.

| Alice a răspuns:

Si eu am fost cam in aceiasi situatie,
du-telaughing
e unic si o sa ti-l amintesti
MEREU SI MEREU
stai si tu 10 20 min pe scaun iar apoi du-te si
danseaza cu fetele
usor usor o sa
prinzi ritmul si o sa fie
SUPER.
distractie placuta.:*

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Buna.eu nu pot sa-ti zic km a fost banchetul meu.il am si eu anul acestahee hee...dar, parerea mea e ca ar trebui sa mergi pentru ca o data in viata termini si u clasa a8a si daca nu te duci poate pe viitor o sa iti para rau cand o sa auzi ca restul au fost. Poate o sa te distrezi si gandeste-te ca doar atunci o sa mai fii u si cu acei colegi impreuna ca o clasa. Daca vreti sa va distrati gasiti voi cum si in legatura cu dansul.cati de acolo crezi ca o sa stie sa danseze ca niste profesionisti? Iti zic eu,niciunul,pentru ca cel mai important e sa te distrezi,sa dansezi km iti vine, cum poti si vrei u.Nu conteaza daca nu esti profesionista pentru ca gandeste-te ca daca ai fii, ceilalti s-ar simti in inferioritate fata de tine.Deci,parerea mea, du-te la banchet, profita de ultima seara impreuna cu colegii tai si lasa temerile deoparte.Totul o sa vina de la sine. sper ca te-am ajutat.papa:*:*

| Crisis a răspuns:

Hei. Si eu sunt intr-a 8a si nu vreau sa ma duc in banchet. Probabil nu vrei sa te duci dintr-o cauza importanta [eu nu vreau din cauza colegilor idioti + ca o sa fie si o alta clasa]. Asa ca... eu zic ca nu e nicio pierdere, poate esti o fire mai singuratica thinking Daca nu vrei, nu te duce. Pana la urma, anul' viitor intr-a 9a o sa uiti tot ce s-a intamplat in generala.

| xdeex a răspuns:

Crede`ma nici eu nu stiu sa dansez laughing. Dar vreau oricum sa merg.Mi se pare ceva marfa.De`abia astept.Tot ce nu`mi convine e ca, colegii nostri de classa o sa stea cu fetele de la clasa A[eu sunt de la B], dar nu vreau sa las asta sa`mi strice seara big grin

| dan_2834 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te duci.Nu conteaza daca nu stii sa dansezi sau ca o sa te plictisesti...banchetul din clasa a VIII-a inseamna si ultima petrecere care va exista intre tine si colegii pe care i-ai avut pe parcursul anilor de gimnaziu.e un fel de despartire, un fel de petrecere de adio, pentru ca apoi fiecare dintre voi va merge pe alt drum si nu se stie daca va veti mai revedea sau daca veti avea ocazia sa va intalniti.Nu conteaza daca nu stii sa dansezi sau sa nu dansezi pentru ca nu stii si ca e posibil sa te faci de rusine.Tot ce trebuie sa faci e sa te simti bine alaturi de colegii tai, de profesorii care i-ai avut pe tot timpul gimnaziului.Nimeni nu se naste invatat,asa ca ai ocazia sa dansezi,sa te destinzi si sa te distrezi! Eu sper sa te duci, pentru ca banchetul din clasa a VIII-a nu e la fel ca celelalte petreceri, e ceva mult mai special...E alegerea ta.

| monibarbi10 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa megi cu prietenii, nu conteaza ca nu sti sa dansezi du-te si distreazate, ca eu cred ca o sa te distrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cauta pe net dans pe muzica house.eu sunt baiat,si nici eu nu stiam,dar am vazut la cineva(ma rog, pe viu)si i-am furat miscarile laughing. stai linistita, te vei distra.deobicei baietii danseaza cu mai multe fete la dansurile lente.

| GulubuntzBudulush a răspuns:

Eu am fost la 2 banchete si stiu cum este:
Banchetul clasei I = Doamna invatatoare ne-a dus intr-o sala care nu mai era plina nea- dat niste prajituri si parca am vorbit un pic si dupa aceea am plecat acasa.
Banchetul clasei a 4-a: Ne-a dus la un restaurant (pizzerie) si am mancat (pe bani cine a vrut) am mai discutat si ne-am jucat jocuri
Banchetul clasei 8-a: Am auzit ca e la fel, dansul poate fii numai daca vrei tu si nu e incurajat, nu se face, doar te joci, te plimbi, mananci, iti iei ramas bun si chestia e ca e un restaurant mai de lux cu totul inclus. Am fost in a 4-a si. Mi-a placut.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Am 13 ani sunt clasa 7 numai.

| GulubuntzBudulush a răspuns (pentru GulubuntzBudulush):

Sunt copil.