| michaela98 a întrebat:

Hey,sunt in clasa a 7a si as vrea niste sfaturi pentru liceu, da e foarte devreme sa ma gandesc la asta, dar as vrea sa am niste idei despre;
-tinute
-liceu
-colegi

Răspuns Câştigător
| Ruxxxxxxxxx a răspuns:

Nu e devreme, eu la varsta ta stiam si la ce facultate vreau sa merg. Pai, tinute casual, nu prea extravagante, dar ti se permite mai mult decat la scoala. Liceul in sine se spune ca e cea mai tare perioada, si o sa ai multe amintiri, unele prietenii posibil sa dureze o viata, iar invatatul (depinde ce profil alegi) depinde de tine, nu te stresa prea tare cu examenul, daca ajungi intr-un liceu mai slab si tot vrei sa inveti, o sa inveti. Colegii...depinde. De multe ori sunt de treaba, si nu este exclus sa vezi copii foarte destepti intr-un liceu mediocru, inteligenta nu cred ca se masoara numai dupa note. Decat ai grija la anturaje. Bafta mai departe!

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tinute: cat mai simple, placut colorate, comode, sa nu fie tipatoare, scumpe sau de prost gust. La liceu te duci sa inveti, nu sa faci parada modei.
Liceu: e unul din locurile cele mai interesante in care vei merge in viata. Vei avea foarte multe lucruri minunate de invatat, vei avea la dispozitie o blibliotecabuna si profesorii ed la care sa afli cat mai multe.
Colegi: daca vei merge la un liceu bun, vor fi copii destepti, cuminti si interesanti. Unii iti vor ramane prieteni toata viata.
Asadar, nu e prea devreme, trebuie sa te gandesti cu drag la liceu si sa faci toate eforturile ca sa ajungi la cel mai bun liceu posibil, pentru a-ti asigura o perioada interesanta si lipsita de stres.