| Andreutza1818 a întrebat:

Acum 2-3 zile am visat un diavol si de atunci cred ca am ramas cu o trauma psihica.Adica in vis m-am speriat foarte tare,diavolul facea foarte urat,dadea din cap,urla, vorbea pe nu stiu ce limba..si de cand am avut visul ala mi-e frica sa stau singura in casa,sa ma uit in oglinda,sa dorm(mi-e teama ca o sa il visez din nou) si ma tin numai dupa fratele meu si mama mea cand stau in casa, nu stau nici o clipa singura.Si am cautat si pe net despre visele in care ti se arata diavolul si scriau numai prostii, ca daca diavolul e prietenos nu stiu ce se se va intampla in viata reala...bla,bla,bla.Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac sa scap de sechele?

Răspuns Câştigător
| AktivShack a răspuns:

Buna.
Fa lucruri care te relaxeaza.Asculta muzica,citeste o carte, incearca sa te rogi inainte de culcare, iesi in oras, nu te mai uita o perioada la filme horror.
"Sometimes your memories can be your best dreams or your worse nightmares". Poate ceva intamplari ti-au cauzat acel vis. Vorbeste cu cineva, descarca-te si nu te mai gandi mereu la acel vis.Toate cele bune.

| Andreutza1818 explică (pentru AktivShack):

Ms mult! Mi-ai fost de ajutor! :*

| AktivShack a răspuns (pentru Andreutza1818):

Ma bucur ca te-am putut ajuta. Daca mai e ceva, da un pm.