| irrezistibleandirreplaceablegirl a întrebat:

Acum cateva zile, mi-a scapat telefonul, un nokia C3 intr-o baltoaca, acum s-a uscat, relativ si merge, dar nu recunoaste sim-ul, ce as putea face?

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Eu nu sunt expert in telefoane dar pot sa iti sugerezi sa il duci la niste experti. Sau macar la magazinul de unde l-ai cumparat (adica daca esti pe Orange il duci la unu magazin Orange etc). Sau iti cumperi un telefon nou.

| Bardea_Dragos_1997 a răspuns:

Daca telefonul este inca in garantie poti merge la magazinul de unde l-ai achizitionat si til repara ei, daca nu incearca sa usti calumea locul de sim si sa ai grija sa nu fie fire de nisip sau altceva. daca nici asa nu merge incearca sa mergi tot la un magazin de telefonae si spune-le ce ai patit poate te ajuta ei... sperca ti-am fost de ajutor bafta cu telefonul