| Luizaaa a întrebat:

Am 14 ani si... din cate stiu nu mi-a cazut nici o masea. Acum am una care se misca putin, ma si deranjeaza cand mananc. Am fost si la stomatolog sa imi plombeze 2 masele, dar cea care se misca nu e plombata si este ff. putin cariata. Este normal sa nu cada pana acum? Va mai creste alta in loc?

P.S. Mai am un canin care a cazut in Noiembrie anul trecut si este putin stramb si am gingia rosie si putin inflamata deasupra lui.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Lovelovelove13 a răspuns:

Draga mea si eu am 14 ani si la fel...nu mi-a cazut nici o masea si am doua plombate. Am un frate de 11 ani si lui i-a cazut o masea! Mie dentistul mi-a zis ca nu o sa imi cada. dar inca mi se pare un pic ciudat! Mie nu mi se misca nici una.

| Luizaaa explică (pentru Lovelovelove13):

Mie mi se misca una si acum ca se misca ma doare cand mananc. Pe cealalta parte mi s-a inflamat gingia pentru ca mi-a iesit maseaua de minte (pe maxilarul inferior) si nu pot manca nici intr-o parte nici in alta