| Madda22 a întrebat:

Am cazut acum 1 luna sau poate si mai mult.
Era intuneric si in mijlocul camerei era un scaun si m-am impiedicat lovindu-ma la genunchi.
Si acum mi-a ramas semn alb mare din cauza ca am dat coaja jos si acum nu stiu ce sa fac ca sa imi treaca. Voi stiti Ajutati-ma va rog.
Si inca ceva : Am observat ca am foarte multe vanatai pe picior nu stiu de la ce mi se intampla ca eu n u ma lovesc cu ce trec repede repede ca nu stiu de cand le am Rapuns repede va rog

Răspuns Câştigător
| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

Pai nu iti mai da jos coaja si, s-ar putea sa iti ramana un semn... poate ceva neimprotant, dar, nu se va vedea, cam asa ceva am patit si eu, dar eu m-am taiat, si acum ii acolo o linie unde era taietura, dar nu prea se vede! Daca o lasi sa se usuce, fara sa iti pui ceva plasture peste, vei fii kay, ca poate se inchide, si GATA! Dar ori cum daca ramane semn nu ai de ce sa te ambalezi, ca nu se va vedea.Si este alba nu? (pielea) pai inseamna ca este piele moarta, si daca vei face o baie calda, incet, incet va dispareahappy

Vanataile trec cu impachetari cu cartofi cruzi, rasi, amestecati cu putin lapte sau cu branza de vaci (din leacurile bunicii); sau pune gheata ori un obiect metalic rece pe ea; incearca si cu cu unguent: Lasonilul, Lioton gel sau crema de arnica.