| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru.Am 13 ani si sunt clasa a-7-a si mama are impresia ca suntem in Evul Mediu.De-abia ce a acceptat faptul sa ma pensez(dupa ce m-am plans un an si ceva) si acum mi-a spus ca ea nu ma va lasa cu tocuri la banchet ca nu are rost si ca nu e varsta straight face. Ideea e ca toate colegele mele vor purta tocuri la banchet(in afara de minestraight face )si chiar mi-as dori sa port o tinuta anume si pe langa asta e o data la 4 ani(in rest nu as mai purta tocuri pana in clasa a-12-a)dar ea chiar nu e de acord.Cum as putea sa o conving ca nu e chiar asa mare chestie sa port tocuri la banchet? Dau fundita celui mai bun raspuns happy!

3 răspunsuri:
| Supps a răspuns:

Sincer, eu iti zic asa, zi ca ea si fa ca tine, pentru mine functioneaza mereu cand nu sunt de acord cu ai mei.

| unconnected a răspuns:

Explica-i! Nu prea vad cum as putea sa o convingi.thinking E destul de ciudat.Spune-i ca acum s-au schimbat vremurile si nu mai e asa cum era pe vremea ei. Spune-i ca daca toate colegele tale vor purta tocuri pe tine te vor considera o ciudata si te vei simti prost. Oricum doar o data e banchetul de sfarsit de a opta si vrei sa te simti si tu bine.O mica exceptiewinkingSi cum a zsi si tu.nu e mare chestie. Fetele din ziua de azi poarat tocuri toata ziua(unele)asa ca o data la un banchet.Si oricum va trebui sa-ti iei papuci de schimb(fara toc) pentru ca nu o sa poti rezita pana la sfarsit pe tocuristraight faceSpune-i ca numai cateva ore vei sta cu tocuri si mai vezi tu ce ii zici pe acolo ca sa o convingi.Tu o cunosti mai bine dacta minehappySucces!:*

| neekole a răspuns:

Cred ca exista un consiliu al mamelor care vor sa chinuie copii pana la batranetehappy. Gata cu gluma. Serios vorbind acum, incerca sa o intelegi. Adica mamele au impresia ca o data ce incepem sa ne machem, pensam sau alte chestii de acest gen, ne-au scapat din mana. Adica este acel instinct de mama protectoare. Pe de alta parte are si ea dreptate, pentru ca nu este deloc bine sa porti tocuri de la o varsta ca asta. Si in plus esti dispusa sa renunti la tocuri 4 ani de zile(pana in clasa a12a), cand chiar toate fetele or sa vine in tocuri? Eu zic sa vorbesti cu ea. Explicai ca o intelegi si chiar daca vei purta tocuri ramai aceeasi fata. Si in plus va fi pentr o seara(momentan). Zii exact ce ne-ai zis si noua aici(,, ca toate colegele vor purta tocuri la banchet si ca asta se iveste o data la 4 ani". Sunt sigura ca o sa inteleaga pentru ca pare o mama foarte buna. Funda?