| AlexUtza3q a întrebat:

aM Nevoie de ajutor, pe 17 mai adica joia asta dau teza la matematica....la algebra ma pricep insa la geometrie sunt varza,nu inteleg problemele, in clasa sunt atenta stau si meditez o gramada asupra problemelor de geometrie dar tot nu inteleg.Va rog ajutati-ma.Cum sa fac sa le inteleg. Cant trebuie sa demonstrez ca un triunghi e isoscel nu stiu sa dem sau cand mi se spune sa dem ca o latura e conguruenta cu alta...

1 răspuns:
| CosSmiiina a răspuns:

Pai invata definitile si fi atenta/atent la ora si le vei intelege.
Si mai iesi si la tablaaa.
funda?